Biokominki – nowy produkt

Biokominki to ekologiczna rewolucja w aranżacji wnętrz. Dotychczas kominki były zarezerwowane dla właścicieli domów, ponieważ wymagają instalacje kominową. W ostatnich latach pojawiły się na rynku kominki elektryczne, które stały się pewnego rodzaju substytutem tradycyjnych modeli. Pomimo, że dają ciepło to jednak płomień jest imitacją. Tak więc takie rozwiązanie nie oddaje klimatu.

Biokominki, które pojawiły się na rynku, opalane są bioetanolem czyli alkoholem roślinnym w postaci żelu lub płynu. Biopaliwo żelowe podczas spalania generuje odgłos palącego się drewna. Bioetanol nie wydziela dymu, zapachu, sadzy czy popiołu. Podczas korzystania wydobywa się para wodna, która nawilża pomieszczenie a przy połączeniu z olejkami eterycznymi, biokominki potrafią wykorzystywać efekty aromaterapii. Poza parą wodą, biokominki wydzielają dwutlenek węgla w ilościach porównywanych do wydzielanego przez człowiek; tak więc są bardzo bezpieczne. Niestety bioetanol nie jest tani, 1 litr kosztuje w okolicach 14 złotych i starcza na godzinę palenia w średniej wielkości modelu. Pomimo, że biokominek wytwarza sporo energii, w dodatku cała kierowana jest na pomieszczenie, to nie można traktować go jako systemu do ogrzewania. Biokominek ma być używany głównie w celu dekoracyjnym, na długie wieczory, romantyczne spotkania. W związku, z tym że generuje otwarty ogień oraz konstrukcja nagrzewa się do wysokich temperatur, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Biokominki wykonane są głównie ze stali nierdzewnej, im grubsza tym większa trwałość. Stal może zostać pomalowana na dowolny kolor. Niektóre modele przystosowane są do zamontowania w ścianę. Dodatkowo w obrębie paleniska można ułożyć drewno ceramiczne, które ma imitować naturalne palenisko. Zarówno dobór rozmiaru, sposobu zamontowania biokominka a także jego kolor zależy od wnętrza. Nie zmienia to faktu, że biokominki bardziej pasują do nowoczesnych aranżacji, ze względu na użyty materiał.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Comments are closed.