Branża: Meble

Wydawać by się mogło, że branżą meblarska w okresie świąt Bożego Narodzenia znacznie przystopuje. Oczywiście częściowo jesteśmy zmuszeni się zgodzić z tym właśnie stwierdzeniem. Warto jednak pamiętać, że branża meblarska to nie tylko klasyczne szafy, stoły oraz tym podobne. Również fotel bujany jest niczym innym jak meblem dekoracyjnym, a w czasie świąt Bożego Narodzenia jest o wiele większy zbyt na artykuły pokroju foteli bujanych.

W dobie aktualnie wszechobecnie panującego kryzysu na rynkach finansowych firmy, których usługi są bardzo drogie przeżywają ciężkie chwile. Biorąc pod uwagę ogólnie rynek meblarski można by się z tym zgodzić. Jednak fotele bujane są wyjątkiem, który w tym przypadku potwierdza regułę. Fotele bujane, czy potoczne bujaki w tym okresie przeżywają znaczny rozkwit. Jest to z całą pewnością związane z tym, że bujak nie jest zbyt drogocennym towarem – przeciętny fotel na biegunach można dostać już za kilkaset złotych, a niejednokrotnie o wiele mniej.

Czyżby zatem recesja w ogóle nie dosięgnęła branży, która zajmuje się dystrybucją czy też produkcją foteli bujanych? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak by się nam mogło wydawać. Musimy pamiętać, że brak spadku w sprzedaży w tym sektorze gospodarki, w okresie świąt Bożego Narodzenia nie oznacza ogólnego braku spadku z planowanymi przychodami. Pamiętajmy przecież, że fotele bujane są bardzo często wykorzystywane podczas świąt jako… prezent. Wiele osób korzystając właśnie z nich postanawia sprawić komuś przyjemność. Bo czy jest coś przyjemniejszego niżeli pobujać się na bujaku w rodzinnym gronie, przy trzasku rozpalonego kominka?

No tak, dla niektórych jest to właśnie o tyle pozytywne – dla innych – dystrybutorów oraz wytwórców kwestia świąt jest o wiele bardziej złożona, gdyż obserwują ją oni z pozycji właściciela produktu.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum