Canon Powershot SX100 IS pierwszy tani superzoom. Aparat idelany na każdą kieszeń.

Canon PowerShot SX100 IS – pierwszy tani superzoom

Canon wprowadził na rynek model Powershot SX100 IS który należy do najnowszej rodziny aparatów kompaktowych tego producenta. Nowy PowerShot wyposażony został w soczewkę z optyczną stabilizacją obrazu i 10-krotnym optycznym zoomem.

Canon długo nie posiadał w swojej ofercie klasycznego amatorskiego kompaktu typu superzoom. Wielbiciele marki, którzy szukali znacznego zbliżenia optycznego musieli zakupić zaawansowany typ Canon PowerShot S5 IS bądź zaopatrzyć się w cyfrową lustrzankę. Tymczasem jest duża grupa osób fotografujących, które szukają jak najtańszego i maksymalnie nietrudnego w obsłudze aparatu umożliwiającego duży zakres ogniskowych.
Canon PowerShot SX100 IS proponuje matrycę o rozdzielczości 8 milionów pikseli, co powinno aż nadto wystarczyć do fotografii amatorskich. Wspomniany już obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym umożliwi spore zbliżenie fotografowanych obiektów. Zrobione fotografie można oglądnąć na znacznym, 2,5-calowym ekranie LCD.

Zgodnie z zastosowaniem aparatu, amator odkryje aż 19 opcji do fotografowania, pośród których są modelowe tryby tematyczne jak portret lub sport i inne, a dodatkowo wysoce rozwinięte tryby półmanualne.Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum