Charakterystyka ubioru – stylizacja

Minęły czasy „bylejakości” w ubiorze – miejmy nadzieję, że bezpowrotnie. Czasy, w których pracownik biurowy wyższego i niższego szczebla wiedział tylko, że wypada mieć garnitur – obojętnie jaki, obojętne z jakiej tkaniny, wszystko jedno w jakim fasonie i jakiej firmy.
Garnitury szaro-bure, buro-czarne, szafirowe, często ze sztucznych tkanin, zniknęły już nawet ze sklepów z używaną odzieżą.

Od kilkunastu lat obserwuje się coraz większą dbałość o jakość tkanin, kroju i dodatków w ubiorze.
A wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej nastała w naszym kraju era „luksusu odzieżowego”. Każdy pracownik biurowy, nawet niewielkiej firmy (nie mówiąc już o dużych korporacjach) jest niejako z założenia zobligowany do wyjątkowej dbałości o swój wygląd zewnętrzny – szczególnie jeśli ma bezpośredni kontakt z klientem.

Nie jest obojętne w jakim fasonie powinien być jego garnitur czy kostium, jakie obuwie do jakiego stroju, w jakim kolorze o jakiej porze dnia.

Jest to wiedza, którą każdy dbający siebie człowiek powinien posiąść, a jeśli nie ma na to czasu i ochoty to powinien się zdać na profesjonalną pomoc stylistki, którą może wynająć czy to jako pomoc przy kreowaniu ogólnego wizerunku, czy też jako asystę przy odzieżowych zakupach.
W kontaktach biznesowych z klientem, kontrahentem, czy nawet podwładnym, dbałość o nienaganny wygląd świadczy o szacunku dla rozmówcy. Strój musi być właściwy do sytuacji w jakiej się znajdujemy. Nawet prywatne spotkania i przyjęcia obligują nas do przestrzegania pewnych zasad. Zdarzyło mi się widzieć znaną osobę będąc na prywatnym przyjęciu ubraną w szaro-bury dres i klapki, z nieświeżymi włosami. Nie tylko gospodarze czuli się tym faktem urażeni, ale również inni goście, którzy byli na przyjęciu czuli się przez nią zlekceważeni. Estetyczny wygląd, dbałość o fason, gatunek tkaniny w ubraniu, dobrze dobrane dodatki wzbudzają szacunek i zaufanie.
Właściwie dobrane kolory do naszego typu urody są naszą bronią w negocjacjach – nie tylko biznesowych.

Magdalena Sancewicz – zajmuje się stylizacją i kreowaniem wizerunku kobiet i mężczyzn, analizą kolorystyczną, nauką makijażu i projektowaniem ubioru.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum