Ciekawe strony – serwis informacyjny

Szukając niszowych kierunków tworzenia biznesów w internecie, zacząłem rozpatrywać wykonanie kilku tematycznych serwisów informacyjnych, wspomagających internautów w wyszukiwaniu wartościowych serwisów. Serwisy te opierały by się o zasadę katalogów internetowych w których zamieszczane by były tylko sprawdzone i ciekawe strony. Takie działanie spowoduje, że w dzisiejszym gąszczu portali każdy będzie mógł w bardzo prosty sposób wyszukać to, co go interesuje. Niestety, obecnie znalezienie konkretnych, interesujących informacji graniczy niejednokrotnie z cudem.

Bardzo ważnym punktem w projekcie jest założenie, że cały system będzie prosty , przejrzysty oraz dostępny dla każdego – dzieci , młodzieży , gospodyń domowych. Podobnie tematyka ma mieć także bardzo szeroki zakres, aby wszyscy wymienieni wcześniej mogli znaleźć coś dla siebie. Dla przykładu ktoś szukający możliwości grania w internecie powinien bardzo szybko znaleźć interesujące go serwery wow. Mało tego, zbiór odnośników do tych serwerów powinien być posegregowany w zależności od ich popularności.

W bardzo analogiczny sposób powinna sobie poradzić w ogóle nie zorientowana w internecie młoda kobieta, którą np. interesuje niepłodność (Rodzinko.pl). Osoba taka oczekuje nie tylko suchej informacji na dany temat, ale niejednokrotnie też pomocy. Dlatego wyniki wyszukiwania w omawianym katalogu powinny skierować ją na serwisy w których znajdzie właśnie to czego oczekuje. Wszystkie mało istotne serwisy powinny zostać pominięte.

Oczywiście wspomniany powyżej pomysł jest pomysłem biznesowym bazującym na zarabianiu pieniędzy z reklam umieszczonych na katalogach. Zyski z takiego modelu będą tym większe, im większe będzie zainteresowanie wyszukiwaniem ciekawych stron. Wyszukiwanie stron to już całkiem inna sprawa i o tym za pewne postaramy się wspomnieć w kolejnym artykule.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum