Czas na ekologie

Drewno od wielu lat jest uważane za jeden z najlepszych materiałów budowlanych. Dom drewniany jest dużo lżejszy od domu murowanego, co wpływa znacznie na obniżenie kosztów transportu, robocizny, skraca czas montażu i koszt budowy. Dom z drewna jest przede wszystkim ekologiczny, ciepły, stwarza niepowtarzalną atmosferę, jest to inwestycja w zdrowy styl życia.

Nasze wyroby produkowane są z drewna świerkowego i sosnowego. Wykonywane są w technologii szkieletowej, takie budownictwo wykorzystywane jest od dawna w Szwecji i Ameryce Północnej. W konstrukcji szkieletowej montuje się słupy drewniane o odpowiednim przekroju, które stanowią szkielet domu. Między słupami znajduje się wełna mineralna. Wewnętrzna strona konstrukcji obijana jest folią izolacyjną, ściany wewnętrzne wykańczane są boazerią, natomiast zewnętrzna strona obijana jest folią paro-przepuszczalną, która umożliwia swobodne oddychanie ścian.

Drewno, które wykorzystujemy do budowy domów jest suche i czterostronnie strugane. Elementy konstrukcji niewidoczne zabezpieczamy impregnatem przeciwogniowym i przeciwgrzybowym. Elewacja zewnętrzna malowana jest przeciwwilgociowym impregnatem o dowolnej kolorystyce.

W łazience i kuchni podłoga może być wykonana z płyt OSB przystosowanych do położenia terakoty, ściany mogą być wykonane również z płyt OSB lub płyt kartonowo-gipsowych.

Nasz firma orefuje to wszystko wiecej szczegółów na stronie

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum