Dieta śródziemnomorska filozofią żywienia

Prezentowana dieta uznawana jest za jedną z najbardziej przyjaznych z powodu braku obciążenia dla organizmu wynikającego z ustalonych wyrzeczeń. Niektórzy eksperci mówią nawet, iż dieta śródziemnomorska nie jest dietą, ale sposobem na życie.

Dlaczego powinno się stosować dietę śródziemnomorską?

Z dietą związanych jest wiele korzyści, które zachęcą nawet największych pesymistów.

Pierw trzeba wymienić brak efektu jo-jo a także utrata około trzech kg w przeciągu 30 dni. Nie jest to sporo, lecz organizm podczas diety działa zupełnie normalnie, z racji czego pozytywne efekty jesteśmy w stanie zwielokrotnić uprawiając dodatkowe ćwiczenia fizyczne. Przyjmując śródziemnomorski jadłospis redukujemy prawdopodobieństwo występowania chorób „cywilizacyjnych” (chodzi oczywiście o nadwagę spowodowaną fast foodem).

Co będziemy jeść?

W diety śródziemnomorskiej zwyczajne mięso (białe) zostaje zamienione na owoce morza. Lekarze rekomendują, aby ziemniaki lepiej zastąpić ryżem lub makaronem. Biały chleb nie jest zalecany – lepiej wymienić go na ciemny odpowiednik. Kilka słów o przyprawach – specjaliści polecają czosnek zwyczajny. Dania zaleca się oblewać oliwą z oliwek (zamiast tłustych polew ze śmietany). Codziennie należy zjadać 5 dań a na skutek małej kaloryczności posiłków do właściwego działania powinno wystarczyć nam mniej więcej 1200 kalorii.

Podsumowanie

Śródziemnomorski tryb odżywiania traktowany jest za najmniej rygorystyczny – oferuje wszelkie potrzebne środki odżywcze, chociaż niektórzy lekarze głoszą, że śródziemnomorskie pożywienie nie zapewnia dostatecznej liczby kwasu foliowego. Jeśli nie przejmujesz się prędkością, z jaką tracisz na wadze, lecz na jakości stosowanej diety, to scharakteryzowana „filozofia” odżywiania jest dla Ciebie.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum