Domeny na sprzedaż

Znalezienie dobrego pomysłu na biznes nie jest łatwe. Tym bardziej trudne jest w przypadku, gdy interes ma być stabilny i przyszłościowy. Nisze do inwestowania są wszędzie, ale nie każdy może na nie trafić i zbudować naprawdę stabilną firmę.

Przeglądając rubryki ogłoszeniowe zwróciłem uwagę na pojawiające się coraz częściej anonse o sprzedaży domen. Na pierwszy ‚rzut oka’ niby nic szczególnego – ktoś coś ma i chce to sprzedać. Jednak dokładne przyjrzenie się sprawie zmieniło mój punkt widzenia. Okazało się, że na serwisach aukcyjnych, na których widać ceny zawartych transakcji, sumy za jakie kupowane są ciekawe domeny osiągają niemałą wielkość. Domeny na sprzedaż (G-com.pl) zatem, to nie przypadkowe oferty, ale zawodowy handel. Właśnie została znaleziona kolejna,  wspomniana na wstępie nisza rynkowa. Powstaje jednak pytanie, czy jest to wciąż dobry pomysł na interes? Czy ta mała gałąź rynku zmieści jeszcze kolejnego brokera domen? Biorąc pod uwagę rozwój internetu i ciągle powstające witryny internetowe, to może się okazać, że nie jest to nisza, ale całkiem spory dół nie do zasypania. Inwestycje w domeny mogą być naprawdę dobrą lokatą podczas kryzysu jaki obecnie panuje.

Zebrane teraz, a wystawione później domeny na sprzedaż, będą stanowiły niemałą wartość, gdy gospodarki obudzą się z recesji. Sądzę, że warto obecnie ‚przycisnąć pasa’ i niepotrzebnie nie konsumować pieniędzy, tylko dobrze i mądrze lokować w coś, co niebawem przyniesie potężny zysk. Handel domenami to naprawde duży i niezwykle dochodowy biznes i jeśli mamy dostęp lub po prostu potrafimy wyszikiwać atrakcyjnie brzmiące domeny to możemy być pewni , że uda nam się na nich zarabiać. Niektórzy kolekcjonują prestożowe adresy i trzymają je tylko po to żeby kiedyś komuś sprzedawać za naprawdę duże kwoty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Domeny na sprzedaż”

  1. Adam Says:

    Może sam powrót do wzrostu gospodarczego nie będzie miał tu aż tak dużego znaczenia (oczywiście na pewno, jakieś znaczenie będzie miał, bo znowu zaczną powstawać nowe firmy, a w obecnych czasach, prawie każda firma zakłada stronę internetową, więc popyt na domeny wzrośnie), ale niewątpliwe jest to ciekawy, rozwojowy rynek.

Opinie i komentarze na forum