Fakty na temat yerba mate

Z pewnością każdy po skosztowaniu kilku łyków Mate może stwierdzić iż odczuwa większą ilość energii z większa zdolnością skoncentrowania. Skąd taki efekt? I tu właśnie mieści sie sekret. Dzieje się tak z powodu ponadprzeciętnej zawartości niektórych makroelementów. Oprócz tego polifenole, które znajdują się w Yerba Mate są silnymi przeciwutleniaczami, które działają pozytywnie odporność organizmu i zabezpieczają przed destrukcja komórek oraz oczyszczają organizm z toksyn.
Niewielu zdaje sobie sprawę z niesamowitych właściwości i zawartości Yerba. Spożywający Mate nie przypuszczają iż Mate jest trunkiem tak bogatym w mikroelementy i różne witaminy, które stymulują nasze układy: mięśniowe i oddechowe, a także jest w stanie wspomóc unormowanie naszego serca obniżając ciśnienie żylne.
Mate wywodzi się z regionów południowej Ameryki. Nazwa yerba mate, stworzona została prawdopodobnie przez zakonników przebywających w Ameryce Pd. i pochodzi od łacińskiego słowa herba czyli zioło a także od mati czyli naczynie (tykwę czyli matero), w którym pije sie Yerba. Określenie Yerba Mate może prowadzić do niedookreślenia, ponieważ Mate nie jest ziołem . Mate to liście drzewa o charakterystykach podobnych do drzewa laurowego, drzewo Yerba mate można często napotkać dziko rosnące w rejonach zalesionych w Argentynie, gdzie klimat jest bardzo wilgotny i skala opadów jest bardzo wysoka.
Kluczowym elementem Mate jest Mateina która pobudza system nerwowy. W odróżnieniu od kawy , Yerba nie utrudnia zasypiania. Spożywane o poranku w zastępstwie kawy stawia na nogi. Yerba jest moczopędna, dzięki czemu szybciej usuwa toksyny z organizmu stymuluje trawienie.
Konsumowanie Mate jest nieodłącznym dodatkiem do spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu, pogawędek, deszczowych wieczorów czy też działaniem uprzyjemniającym spokojnie płynący czas.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Fakty na temat yerba mate”

  1. Stefan Says:

    Polecam Yerba mate, daje mi zawsze dużo energii z rana. Jak nie wiecie gdzie robić najlepsze zakupy to zapraszam do http://yerbamatestore.pl
    ekspresowa wysyłka, zero problemów i najlepszy asortyment.

Opinie i komentarze na forum