Hiszpańska Katalonia przyciąga coraz więcej turystów

Costa Brava to jeden z najbardziej popularnych regionów turystycznych znajdujących się na terenie Hiszpanii. Każdego roku jego walory podziwiają miliony turystów przyjeżdżających tu z różnych stron świata. Spędzony tutaj czas to gwarancja znakomitego wypoczynku, przy czym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno wielbiciele wylegiwania się na plażach, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku oraz zwiedzania.

Costa Brava słynie z wielu znanych kurortów wypoczynkowych z Lloret de mar na czele. To najbardziej znana tego typu miejscowość, jej wizytówką są piękne, piaszczyste plaże oraz nocne kluby. Oprócz Lloret de mar wymienić można jeszcze takie miasteczka jak Blanes, Calella czy Tossa de Mar. Dzikiego Wybrzeża (tak w tłumaczeniu na nasz język brzmi nazwa Costa Brava) szukać należy w Katalonii. Jest to hiszpańska wspólnota autonomiczna. Zdaniem bardzo wielu osób, to zupełnie inna Hiszpania.

Faktem jest to, że Katalończycy są bardzo do swoich tradycji przywiązani, co podkreślają na każdym kroku. Region ten kojarzony jest przede wszystkim z jego stolicą – Barceloną będącą jednym najważniejszych w całej Hiszpanii ośrodków kulturalnych i artystycznych. Mieszkańcy Katalonii uwielbiają różnego rodzaju festyny i festiwale. Tego rodzaju imprez organizowanych jest tu sporo, przy czym te najważniejsze przypadają na dzień 11 września (jest to narodowe święto opisywanego tutaj regionu). Odwiedzając te strony, warto poświecić trochę czasu na zwiedzanie, ponieważ nie brakuje tu zabytkowych miejsc i obiektów, które warto zobaczyć.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum