Filmy – kino czy dvd?

Miłośnicy filmów komediowych przeważnie nie pamiętają, iż komedia jest jednym z podstawowych gatunków dramatycznych. To, co łączy filmowe komedie z literackim pojęciem tego słowa, to wciąż przedstawianie bohaterów w komiczny sposób. Ten fakt nie zmienił się od czasów komedii greckiej.
Horror jest jednym z młodszych gatunków filmowych, jego początki sięgają przełomu 19. i 20. wieku.

Pierwsze bardziej znane horrory były kręcone po Pierwszej Wojnie Światowej, a ten rodzaj filmów dostępny już nie tylko w kinach, ale także na płytach dvd, wciąż zajmuje czołowe miejsca wśród gustów widzów. Głównym założeniem tego typu filmu jest oczywiście wystraszenie odbiorcy i chyba to właśnie najbardziej podoba się zwolennikom tego typu kina.

Obok filmów fabularnych naprawdę dużą popularności cieszą się bajki, które od jakiegoś czasu sprawiają wrażenie wcale nie kręconych dla najmłodszych. Nawiązania do polityki, gry słów,żarty logiczne – to wszystko zawierają nowoczesne bajki. Dlatego niezłym pomysłem jest wybranie się na film całą rodziną, a potem kupienie tej samej bajki na dvd, by móc zabawne scenki i kultowe teksty utrwalać we własnym domu.

Oglądanie filmów to dalej ulubiona rozrywka wielu osób. Niestety, bilety do kina są dość drogie – szczególnie, gdy planujemy zobaczyć film w szerszym gronie. Pewnie dlatego ogromną popularnością cieszą się filmy na dvd z tematem filmów i kina jest na pewno muzyka filmowa.

Soundtracki są bardzo znanymi utworami muzycznymi, nierzadko nie znamy autora tekstu ani kompozytora muzyki, a piosenkę znamy jedynie z jakiegoś filmu. Muzyka filmowa jest najczęściej dostępna w sklepach muzycznych w postaci płyt dvd i jest fantastycznym sposobem na utrwalenie w pamięci ulubionej filmowej muzyki.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum