forum phpbb

Instalacja skryptu sprowadza się do skopiowania plików phpBB na serwer, otwarcia instalatora w przeglądarce internetowej i podania kilku informacji o serwerze oraz szczegółów konta administratora. Forum oparte na skrypcie phpBB można też założyć w różnych stronach internetowych udostępniających wstępnie skonfigurowaną instalację.
Standardowa instalacja phpBB dysponuje ograniczonym zbiorem funkcji, który został wyselekcjonowany i jest udostępniony w wersji podstawowej przez zespół programistów phpBB. Udostępniane są jednak różne modyfikacje wykonane przez członków społeczności skupiających się wokół phpbb.

Modyfikacje (w skrócie nazywane MOD) mają bardzo często postać pliku tekstowego, w którym znajdują się instrukcje jak należy ją zainstalować.
Modyfikacje mogą być wykonywane ręcznie – poprzez czytanie i wykonywanie instrukcji zawartych w pliku MOD (zwykle po angielsku), bądź z użyciem skryptu do (pół-)automatycznej modyfikacji o nazwie EasyMOD. W nowszej wersji standardu opartego na XML możliwe jest też skorzystanie z przeglądarki stron www z obsługą standardu XSL, która przekonwertuje plik MODX w bardziej czytelną wersję.

Przebieg instalacji wersji 3.0 jest podobny do phpbb3. początkujący użytkownicy nie powinni jej instalować, ponieważ jako wersja beta może posiadać różnorodne błędy, które będą musiały być poprawione przed ostatecznym wydaniem 3.0. Instalacja sprowadza się do skopiowania plików phpBB na serwer, uruchomienia skryptu instalacyjnego w oknie dowolnej przeglądarki WWW i postępowania według zaleceń kreatora instalacji.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

2 komentarze do “forum phpbb”

  1. admin Says:

    Następnym razem nie zaakceptuję takiego artykułu. Proszę pisać unikalne artykuły a nie kombinować.

  2. admin Says:

    Jeże nie przestanie Pan/Pani spamować usunę konto i artykuły. Na razie tylko zablokowałem.