Implanty oraz wybielanie zębów – zobacz, co oferuje stomatologia.

W niniejszym artykule pragnę przybliżyć dwie bardzo ciekawe, nowoczesne i ostatnio coraz bardziej popularne usługi, jakie oferuje współczesna stomatologia, mianowicie implanty oraz profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą wybielającą. W dużym uproszczeniu implanty to po prostu metalowe śruby, wykonane z tytanu o bardzo wysokiej czystości chemicznej (zbliżonej do 100%). Dlaczego to ostatnie jest tak ważne? Ze względu na unikalne właściwości tytanu, dzięki czemu właściwie stosuje się implanty. Otóż tytan jest wyjątkowym biologicznie metalem, gdyż nie jest traktowany przez organizm żywy jak ciało obce, lecz obrasta kością, nie wzbudzając normalnej w przypadku intruza reakcji immunologicznej. Człowiek, który to odkrył, szwedzki profesor Branemark, otrzymał za to Nagrodę Nobla i wcale nie był dentystą. Natomiast dzisiaj implanty służą milionom ludzi na całym świecie, których rzesza codziennie się powiększa. Współczesna implantologia to nie tylko stomatologia – z odkrycia Branemarka korzysta się w wielu dziedzinach medycyny, między innymi w leczeniu złamań w ortopedii, jednak ilościowo grubo ponad 90 procent „udziałów” w implantologii mają implanty zębów.

Zabiegiem coraz modniejszym w czasach, kiedy wygląd zewnętrzny wysuwa się na czoło wśród atutów osobistych, staje się wybielanie zębów. Wśród wielu sposobów tak zwanych domowych i „telewizyjnych”, skutecznością i efektywnością wyróżnia się wybielanie zębów lampą wybielającą w gabinecie stomatologicznym. Profesjonalny system wybielający pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu, który jest nie do osiągnięcia dla jakichkolwiek metod nieprofesjonalnych. Z czego to wynika? Po pierwsze w profesjonalnych systemach wybielających stosuje się bardzo stężony żel nadtlenku wodoru, a przez to bardzo skuteczny. Używany na własną rękę w domu – bez użycia ssaka, koferdamu, specjalnego światłoutwardzalnego kompozytu nakładanego na dziąsła, ślinociągu i retraktora warg – doprowadzi do poważnych oparzeń błony śluzowej, warg i języka. Po drugie: lampa wybielająca. Dzięki niej wybielanie zębów jest znacznie bardziej przyspieszone, gdyż lampa aktywuje składniki żelu. Profesjonalna lampa wybielająca jest bardzo droga, kosztuje nawet kilkanaście tysięcy, dlatego kupienie jej na własną rękę nie wchodzi w grę. Nie ma ona również nic wspólnego z lampami wybielającymi za kilkadziesiąt złotych, które w dość zabawny sposób trzyma się w zębach.

W ostatnim czasie zauważamy systematyczny wzrost zainteresowania pacjentów zagranicznych usługami stomatologicznymi takimi jak wybielanie zębów i implanty. Polska zaś jest krajem dość często odwiedzanym w tym celu. Przyczyny to wciąż znacznie niższe ceny niż w krajach zachodnich, co przy tych raczej kosztownych usługach, ma duże znaczenie. Korzystne i niedrogie są również połączenia lotnicze. I co najważniejsze: wykonywane w Polsce implanty w niczym nie ustępują jakością tym zachodnim, a nasze wybielanie zębów wykonujemy we włoskim systemie – w rodzimym kraju znacznie droższym.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum