Inwestowanie w nieruchomości

Ceny najmu mieszkań rosną! I to pomimo mijania boomu na rynku sprzedaży nieruchomości! Sytuacja jest konfudująca, ponieważ eksperci nie brali takiej opcji pod uwagę i wieszczyli krach całego rynku. Od września ceny wynajmu mieszkań w największych polskich miastach wzrosły od 2% (Gdańsk) do aż 13 % (Wrocław), jedynie Poznań utrzymał podobny stan cen.

Sytuacja ta jest tłumaczona na wiele sposobów. Pędzące ceny nieruchomości sprawiły, że zakup swojego „m” stało się odległą wizją dla przeciętnej rodziny. Niestety oferty kredytowe banków nie dotrzymały kroku w takim stopniu za wzrostem cen i kredyty nie są jeszcze dostępne dla wszystkich. Wzrost cen wynajmu można też tłumaczyć chęcią przeczekania. Eksperci oczekują obniżeń cen mieszkań i ludzie wolą poczekać do tego czasu z kupnem lokum i wynajmują coś na ten czas.

Jest to miła wiadomość dla inwestujących. Okazuje się, że nawet gdy ceny mieszkań spadną można to zrekompensować wzrostem wpływów z najmu mieszkań. Powinno to namówić wszystkich agnostyków, że inwestowanie w nieruchomości jest w dalszym ciągu dochodowe.Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze