Jak działa inteligentny dom?

Nowoczesne technologie powoli stają się zwykłym standardowym elementem otaczającego nas świata, co powoduje, iż są one stosowane w coraz większym stopniu oraz w coraz większej ilości branż. Młodzi ludzie wzrastając pośród owych nowoczesnych rozwiązań znakomicie czują się używając komputerów oraz innych akcesoriów wykorzystujących możliwości nowoczesnych technologii. Przekłada się to także na coraz bardziej odczuwalne zainteresowanie inteligentnymi urządzeniami instalowanymi w budynkach.

Przez to popularne stają się instalacje elektryczne pozwalające zmienić tradycyjne mieszkanie w inteligentny dom. Jednym z takich systemów administracji budynkiem jest EIB cieszący się największym uznaniem oraz pozytywnymi recenzjami. Mimo swej znacznej ceny system EIB jest liderem na tym rynku, przez co nowoczesne instalacje elektryczne są utożsamiane tylko z EIB. Nie znaczy to wcale, iż technologia EIB nie posiada mocnych konkurentów, gdyż inteligentny dom oparty o konkurencyjny dla wspomnianego EIB system INELS w ogóle nie odstaje pod kątem jakości oraz możliwości. Różnica głównie polega na popularności oraz marce, dzięki czemu inteligentny dom w systemie INELS może być dużo tańszy od budynku wyposażonego w instalacje elektryczne produkcji EIB. Znane są też między innymi takie systemy jak LCN czy bezprzewodowy Xcomfort firmy Moeller.

Każdy inteligentny dom można dopasować do własnych potrzeb. Wiadomo wszak, iż wielu użytkownikom nie jest potrzebne do szczęścia sterowanie pewnymi urządzeniami czy zarządzanie monitoringiem. Są również jednak tacy, którzy pragną, aby ich inteligentny dom był wyposażony w nawet najbardziej wymyślne funkcje, z których i tak pewnie przenigdy nie skorzystają. Inteligentny dom wyposażony tak samo w technologię EIB jak i w każde inne rozwiązanie oprócz ponadprzeciętnego luksusu wprowadza również liczne udogodnienia i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Nie można więc myśleć, że instalacje elektryczne, którymi naszpikowane są inteligentne domy to jedynie ekskluzywny gadżet mający za zadanie podniesienie prestiżu pośród swoich kolegów oraz innych ludzi.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Jak działa inteligentny dom?”

  1. Bogdan Says:

    Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem inteligentnego domu. Tak, jak zaznaczono w artykule – nie mam wszystkich systemów, ale te, które posiadam sprawdzają się bardzo dobrze. Inteligentny system ogrzewania, klimatyzacji, alarmu, oświetlenia i nagłośnienia są świetne i wszystkim je polecam. Nie wiem jak jest z systemem INELS, bo ja mam EIB, więc siłą rzeczy polecam ten. 😉

Opinie i komentarze na forum