Jak sprowadzić auto z zagranicy

Pomysł na ściągnięcie swojego samochodu narodził się po tym jak oglądałem ogłoszenia w polskich ogłoszeniach. Wszystkie auta oczywiście są bez wypadków i wszystkie maja taki sam, podobny przebieg.
Zdecydowany byłem na silnik diesla ze względu na oszczędności paliwa i podobno są jakieś dodatkowe zniżki i niższa jest polisa OC. Pojadu szukałem około 4 letniego. Oczywiście wszystkie samochody mają przebiegi wielkości 90 tysięcy.
I tu mam zasadnicze pytanie: Czemu Niemiec sprzedaje samochodu bezwypadkowego z silnikiem diesla, który zwraca się po 160 tys. kilometrów. Pojechałem ze znajomym który kiedyś sprowadzał po samochody za granicę. Przed wyruszeniem w drogę do Holandiiwytłumaczył mi, że nie opłaca się ściągać bezwypadkowego samochodu.
Opłaca się brać tylko mniej lub bardziej rozbite. Pytałem się na jakie komplikacje mam być przygotowany, czy w Unii obowiązuje jeszcze zielona karta, powiedział że już nie. Rozmawialiśmy o różnych polisach min. o Liberty Seguros i ich pojawieniu się na rynku. Ich silnym wejściu na rynek. Ciekawi jesteśmy jak sobie poradzą na polskim rynku. Ciąg dalszy bloga będzie po sprowadzeniu już auta.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Comments are closed.