Jak wygląda naprawa auta po kolizji?

Miałeś wypadek ? Pewnie jesteś ubezpieczony i będziesz starał się uzyskać odszkodowanie w Twoim Towarzystawie Ubezpieczeniowym. Odszkodowanie za rozbity samochód można dostać na podstawie rozliczenia kosztorysowego wykonanego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe lub po przedłożeniu rachunku za naprawę z wyspecjalizowanego zakładu. Dzisiaj ponad 70% odszkodowań za rozbite auta jest wypłacane przed ich naprawą. Ubezpieczyciel ustala koszty naprawy za pomocą komputerowych systemów Audatex lub Eurotax i wypłaca poszkodowanemu auta gotówkę. W takim przypadku poszkodowany najczęściej szuka części zamiennych do naprawy auta samemu. Poszukiwania poszkodowanego najczęściej ograniczają się do specjalistycznych zakładów które sprzedają używane części zamienne.
Firmy takie posiadają duży wachlarz auto części do wielu pojazdów. Części te pomimo tego że używane są sprawne technicznie, nieuszkodzone i co najważniejsze tanie. Najlepsze jest zaopatrywanie się w auto części – używane niż w podróbki które często – chociaż też tanie – nie dają się spasować do samochodów i naprawa przy ich użyciu to porażka.
Naprawa blacharsko-lakiernicza auta winna być wykonana zgodnie z technologią napraw pojazdów. Bardzo często jednak naprawa auta w Autoryzowanej Stacji Obsługi jest droga a rezultat takiej naprawy często jest inny niż wyobrażenia klienta. Dlatego przy wyborze zakładu do naprawy auta warto kierować się opiniami przyjaciół i znajdować sprawdzone warsztaty. Często bazowanie tylko na reklamach zakładów naprawiających auta może być powodem, że po wykonanej przez warsztat naprawie auta będziemy niezadowoleni i będziemy mieli często uzasadnione pretensje do zakładu. W wielu przypadkach dochodzenie ewentualnej reklamacji jest bardzo trudne, a ewentualne wady naprawy ujawniają sie dopiero po dłuższym czasie (np. złej jakości podkład lub lakier).

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum