Jak zbić duże pieniądze na Harrym Potterze?

Seria Harrego Pottera jest najbardziej dochodową serią wszech czasów. Łącznie na sfilmowanie 4 części przygód czarodzieja wydano 510 mln $. Zyski to, bagatela, 3516 mln. Najnowsza ekranizowana część – Harry Potter i Zakon Feniksa, pochłonęła 150mln $. Jaki odniesie sukces dowiemy się już niebawem.

Warner Bros. co chwilę zaskakuje nas swoimi decyzjami.
Najpierw dowiadujemy się, że 20 ostatnich min. Harrego będzie wyświetlana w technologii 3-D. Doskonały sposób na uatrakcyjnienie filmu młodemu widzowi.

Nie tak dawno ogłoszono, że premiera najnowszej części odbędzie się w Tokio, a nie jak zawsze w Wielkiej Brytanii. Wyspiarze na premierze ugoszczą Daniela Radcliffe i najprawdopodobniej także innych głównych bohaterów filmu. Anglicy nie są szczególnie zachwyceni tym faktem. Oni zobaczą swojego ulubieńca tydzień później. Niemniej producenci widzą jak dochodowy jest japoński rynek, i że miłość do Harrego i jego przyjaciół przezwycięży każdą złość.

O ile Tokio coraz częściej wybierane jest na miejsce premier filmów, to żaden jeszcze nie doczekał się własnego parku rozrywki. Żaden, poza Harrym Potterem. Park Harrego Pottera powstanie w Orlando. Będzie w nim można zwiedzić Szkołę Magii i Czarów – Hogwart, wioskę Hogsmeade, którą zamieszkują sami czarodzieje i zapewne zjeść typowe dania ze świata czarodziejów czy napić się wyśmienitego piwa kremowego u Madame Rosmerty. Jak zapowiadają pomysłodawcy, w parku odwiedzający nie będą się nudzić. Otwarcie planowane jest na koniec 2009 roku. Idealnie, zważywszy na fakt, że w wakacje bądź na jesień 2010 roku do kin trafi ostatnia część przygód młodego czarodzieja – Harry Potter and the Deathly Hallows, której anglojęzyczna wersja trafi do księgarń 21 lipca br. Na polską będziemy niestety musieli poczekać ok. roku.

Czy po niemalże 10 latach z HP widzowie nadal pójdą równie chętnie do kin, trudno powiedzieć, niemniej już teraz Harry Potter odniósł sukces, a producenci wiedzą co zrobić, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum