Kampanie linków sponsorowanych a retargetowanie

Kiedy prowadzisz kampanie linków sponsorowanych, zależy Ci na tym, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnie zainteresowanych Klientów. Dlatego retargeting jest bardzo ciekawą opcją, z której w wielu przypadkach warto skorzystać.

Retargeting sprawia, że użytkownik, który odwiedził Twoją stronę i opuścił ją z nieznanych powodów nie wykonując oczekiwanej przez nas akcji, ponownie widzi Twoje linki sponsorowane. Innymi słowy –  retargetowanie pomaga ponownie dotrzeć do osoby, która wstępnie byłą już zainteresowana Twoją usługą (weszła na Twoją stronę) i spróbować ją jeszcze raz przekonać do Twoich usług. Czy taka formy reklamy sprzedaje? Czy warto, po tym, jak użytkownik wyszedł z naszej strony próbować go jeszcze raz przekonać i płacić za kolejne kliki, które wykona ktoś, kto już podjął decyzje, że nie chce z nami współpracować? Okazuje się, że tak. Prowadząc kampanie linków sponsorowanych z retargetingiem, śmiało mogę stwierdzić, że pomimo wszelkich pojawiających się obaw, to działa! Ponownie zwracamy uwagę Klienta na swoją firmę, walczymy o jego uwagę nową kreacją graficzną i niedużym kosztem nie tylko zwiększamy ilość odwiedzin na naszej stronie internetowej, ale podwyższamy współczynnik ROI (współczynnik zwrotu z inwestycji), a tym samym zwiększamy ilość konwersji definiowanej jako kontakt z naszą firmą lub zakup produktu czy usługi.

Na koniec zawsze warto odpowiedzieć, na najtrudniejsze pytanie – ile kosztuje retargetowanie, jeżeli nasze linki sponsorowane prowadzi agencja marketingu internetowego? Odpowiedz jest bardzo prosta – zazwyczaj koszty prowadzają kampanii  nie wzrastają, a jedyne dodatkowe nakłady finansowe to koszt stworzenia prostej, ale ciekawej graficznie kreacji reklamowej, która ponownie przyciągnie uwagę potencjalnego Klienta.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum