Kenia i Maroko nowymi kierunkami turystycznymi?

Przez wiele ostatnich lat zdecydowanymi liderami w zakresie wyjazdów zagranicznych do Afryki były oczywiście takie państwa jak Egipt czy też Tunezja. W chwili obecnej obserwujemy jak szybko wchodzą zmiany. W tym momencie zupełnie inne kierunki turystyczne zaczynają być popularne. Czyżby nadchodził czas na sukcesy Kenii i Maroka? Wszystko zapowiada, że tak właśnie będzie.

Już w sezonie 2011 Maroko uzyskało znakomity wynik – dwa razy wyższy niż w sezonie poprzednim. Najbardziej znanym kurortem w Maroku jest oczywiście słynne Agadir, które posiada piękne plaże i wspaniałe hotele.

Maroko nie jest krajem po przejściach – nie doszło tam przecież do tak poważnych starć, jakie miały miejsce na początku 2011 roku w Tunezji czy też Egipcie. Wielce prawdopodobne, że kierunek ten zdobędzie jeszcze lepsze wyniki.

Kolejnym krajem nastawionym na pieniądze turystów wydaje się być Kenia. Kenia już w tym momencie jest odwiedzana rocznie przez kilkanaście tysięcy polskich turystów. Problem tkwi jednak w tym, że kraj ten jest bardzo odległy od Polski – lot trwa ok 10 godzin, przy czym lot do Egiptu 4 godziny, a Tunezji 3 godziny.

Mimo wszystko Kenia kusi poprzez swoje wspaniałe Safari, ale również szereg innych atrakcji. Miejsce to jest szczególnie popularne zimą, kiedy faktycznie panują tam wakacyjnego warunki. Zapewne kierunki te w nadchodzącym czasie będą się cieszyły ogromnym zainteresowaniem!

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum