Biznes dla kobiet

Czy biznes jest dla kobiet? To w brew pozorom niełatwe pytanie. Mimo, że mamy dzisiaj równouprawnienie, to mimo wszystko w niektórych branża biznesowych zdecydowanie przeważają mężczyźni, a kobietom jest nico trudniej się przebić. Jednak zjawisko to coraz bardziej zanika.

Mimo, że  nadal zakorzenionych pewnych stereotypów nie da się obalić, to jednak faktem jest, że współczesny biznes jest tak samo dla kobiet jak i dla mężczyzn. W świecie współczesnych korporacji i wielkiego biznesu nie ma już miejsca na dyskryminacje płciowe. Dlatego mamy równe szanse i liczy się przede wszystkim charyzma, osobowość i umiejętności, a nie płeć.

Bardzo istotna jest pewność siebie – wiara we własne umiejętności bardzo pomaga – nawet w najtrudniejszych i najbardziej stresujących sytuacjach dzięki pewności siebie łatwiej będzie Ci opanować sytuację. Trzeba znać swoją wartości i szanować samą siebie. Takie podejście jest pomocne również w przypadku wszelkich niepowodzeń, a takowe zawsze w biznesie występują i nie da się ich uniknąć, ale dzięki pewności siebie i zając swoją wartość, łatwiej je znieść i zaakceptować.

Warto wykorzystywać swój urok osobisty – nie na darmo nazwaną nas “płcią piękną” kobiety w kontaktach biznesowych mogą wykorzystywać swój urok osobisty, który niewątpliwie jest skuteczny. Jeśli wyglądasz dobrze zdecydowanie robisz lepsze wrażenie. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet, są tylko źle ubrane lub źle pomalowane. Oczywiście wygląd zewnętrzny to tylko jedne z wielu elementów które mają tutaj znaczenie. Równie ważne jest nasze zachowanie oraz nasze wypowiedzi tudzież sposób mówienia. W biznesie istotny jest również tak zwany język ciała – czyli cały szereg komunikatów niewerbalnych, które wysyłamy – trzeba je poznać i nad nimi panować.

Nie można dać się traktować jako gorszy partner – zabłyśnij swoją inteligencją i elokwencją. Przy czym nie nadużywaj tego, by zbytnio nie dominować nad osobami z którymi współpracujesz, ponieważ może je to zniechęcić do Ciebie.

Trzeba uświadomić sobie, że biznes dla kobiet jest tak samo dobrym zajęciem jak dla mężczyzn. Nie można dać się zdeklasować, nie można popadać w kompleksy, a w ręcz trzeba z nimi walczyć i wyzbywać się ich, bo biznes dla kobiet stoi dzisiaj otworem. Trzeba tylko uwierzyć w swoje możliwości. Nie ma już ograniczeń, jakie funkcjonowały jeszcze kilka lat temu, dlatego warto to wykorzystać.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum