Kody kreskowe w reklamie Spore

Fotokody zaczynają być coraz szerzej wykorzystywane. Nie tylko jako elementy informacyjne o produktach i usługach, ale również jako elementy kampanii reklamowej. Jedną z najciekawszych kampanii reklamowych w ostatnich dniach, opartych o kody kreskowe dwuwymiarowe, jest reklama gry komputerowej Spore.

Kody kreskowe 2D, dla celów reklamy zostały wkomponowane w duży plakat. Całość rysunku – pochodzącego z okładki Spore, składa się z kilkudziesięciu różnych kodów 2D, pod którymi ukryta jest informacja o grze, czy konkurs.

Jak działa ta reklama? Otóż każdy zainteresowany zdobyciem większej ilości informacji o Spore użytkownik komórki, może zrobić swoim telefonem zdjęcie kodu. Telefony komórkowe w przypadku kodów 2D działają jak czytniki kodów kreskowych. Po zrobieniu zdjęcia użytkownik może przez WAP połączyć się ze specjalną stroną, na której znajdzie poszukiwane informacje. KosztSieci Wifi (Wlan). Wtedy dane z kodów 2D można ściągać za darmo. Czekamy na kolejne kampanie reklamowe włączające do użytku fotokody.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum