Koniec kont oszczędnościowych?

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy, wielkim hitem dla wszystkich oszczędzających były konta oszczędnościowe, które dawały możliwość zaoszczędzenia nawet 6% w skali roku bez podatku Belki.

Zanosi się jednak, że ta metoda oszczędzania zostanie ukrócona. Otóż konta oszczędnościowe nie będą już skutecznie omijały podatku Belki. To właśnie popularny podatek Belki był czynnikiem, który spowodował, że przez ostatnie lata Polacy zmuszeni byli do rezygnowania z lokat terminowych.

Jak się okazało, konta oszczędnościowe zaczęły dla nich stanowić wręcz doskonałe zastępstwo. Konta oszczędnościowe stały się zatem perfekcyjnym sposobem na to, by oszczędzać bez płacenia podatków. Rząd szybko jednak reaguje na odnalezione przez banki sposoby oszczędzania. Wszystko zapowiada, że konta oszczędnościowe nie będą już omijały podatku Belki. Wręcz przeciwnie – konta oszczędnościowe będą go tak samo ponosiły. Nasz podatek będzie automatycznie naliczany w ramach konta bankowego. Konta osobiste nie będą już zatem posiadały funkcjonalności konta oszczędnościowego.

Oczywiście banki już teraz znalazły doskonałe zastępstwo dla kont oszczędnościowe. Będą to polisy lokacyjne, czyli ubezpieczenie połączone z lokatą terminową. Dzięki temu, że nie jest to zwyczajna lokata, jak najbardziej można omijać podatek Belki. Usługa była już dostępna wiele lat temu, ale na skutek popularności kont oszczędnościowych straciła na wartości. Z pewnością teraz powróci do łask klientów i już na wiosnę pojawią się nowe oferty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum