Kredyt hipoteczny

Nawet połowa Polaków w tym momencie zmuszona jest do tego, by swoje pierwsze mieszkanie kupić z wykorzystaniem kredytu hipotecznego. Tak naprawdę dzięki pomocy banków jesteśmy w stanie sobie pozwolić na zdobycie takiego kredytu odpowiednio wcześnie – nie ma mowy na pozyskanie takich środków normalną pracą, gdyż płace są w Polsce zbyt niskie. Jak szukać kredytu hipotecznego?

Kluczowe jest oczywiście to, byście bardzo dokładnie przeanalizowali aktualną ofertę rynkową. Warto jest porównać wszystkie kolejne oferty, tak byście mieli pewność co do tego, że zdecydowaliście się na najbardziej korzystną pod względem finansowym. Powinniście zwracać uwagę przede wszystkim na wysokość prowizji, marży, ale również opłaty dodatkowe. Przecież dodatkowymi kosztami kredytowymi są m.in. koszty ubezpieczenia oraz inne. To one wpływają na to, czy faktycznie taki kredyt hipoteczny jest opłacalny.

Nie każdy klient ma możliwość korzystania z kredytu hipotecznego. O tym czy wy będziecie mieli szansę na jego otrzymanie decyduje zdolność kredytowa. Musicie pamiętać, że jeśli kiedykolwiek nie spłacaliście kredytów w odpowiednim terminie to wówczas otrzymaliście negatywne wpisy w Bik-u. Efektem tych wpisów jest blokada możliwości otrzymania jakichkolwiek środków z banku. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firma para bankowych. Możecie wnioskować tam o pożyczki hipoteczne dzięki którym możliwe stanie się otrzymane znaczącej sumy pieniędzy. Problem jest tylko jeden – koszty pożyczki będą znacznie wyższe niż koszty kredytu, ale skoro nie ma innej możliwości to nie pozostaje przecież nic innego, jak tylko ta właśnie pożyczka.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum