Kwiaty na ślub – nowa jakość w układaniu bukietów ślubnych.

Oceniając ostatnie kilka, dziesięć lat bukiety ślubne przeżyły swoistą transformację. Od nierzucających się w oczy kilku kwiatków, do niesamowitych kompozycji roślinnych. Dawno temu w sklepie z kwiatami były tylko goździki i róże, w takim razie nawet przy rzetelnych chęciach było niemożliwe ułożyć żadnego konkretnego bukietu.

W teraźniejszych czasach kwiaty na ślub przedstawiają się o wiele bardziej paradnie niż ich uprzednie wcielenia. Dostęp do wszelkiego rodzaju roślin jest nietrudny. W współczesnej sztuce układania kwiatów wyróżniamy kilka form kompozycji.

W tym poście ujmiemy zagadnienie najważniejszej wiązanki, jaką jest wiązanka ślubna Panny Młodej. W zależności od przymiotów fizycznych Panny Młodej, kompozycje kwiatowe dzielimy na kilka podstawowych rodzajów.

Przyszła Żona, która ma ciemną skórę, włosy brązowe, rude lub ciemny blond powinna mieć kwiaty w bukiecie w tym samym kolorze. Na jesień najlepszą alternatywą będą bukiety ślubne w barwach: złotawym, ciemno żółtym, we wszystkich barwach brązu i beżu. Jeżeli Panna Młoda gustuje w białych kwiatach, to akcesorium do nich powinna być ciemna zieleń i detale zgrane z odcieniem makijażu.

Niewiasty, które mają ciemniejsze włosy (brunetki) oraz płowe blondynki, o jasnej cerze i ciemnych oczach ładnie wyglądają z kwiatami w tonacji lawendowym. Kiedy uroczystość dzieje się na jesieni, można wysunąć propozycję na kilka jesiennych akcesoriów, takich jak obsypane malutkimi kwiatkami gałązki zatrwianów lub bukiet ślubny z jesiennych liści

Wysmukłe i zgrabne Panny Młode powinny mieć małą wiązankę. Tymczasem Narzeczona o zbyt obfitych kształtach nie może mieć okrągłej wiązanki ślubnej, lecz coś wydłużającego, wyszczuplającego optycznie, np. bukiet zwisający, o fantazyjnej formie z wygładzonymi liniami.
Dla niewiast dorodnych należyte będą duże kwiaty, np. nie w całości rozwinięte lewkonie, nie rozwinięte funkie, w całości rozwinięte niezapominajki i rozwinięte złocienie. Filigranowa niewiasta nadzwyczajnie wygląda z owalną wiązanką przystrojoną tylko w malutkie dodatki, np. trawki. Elementy w takiej wiązance winny być ułożone w skondensowanej formie. Godnymi polecenia są wiązanki skonfigurowane regularne lub w konfiguracji wianków. Dla kobiet niezmiernie wysokich, powinno się tworzyć drobnych bukietów ślubnych.

Perfekcyjnym rozwiązaniem jest przybycie Narzeczonej samodzielnie i zamówienie wiązanki. Osoba zajmująca się kwiatami będzie miała potencjał dopasowania wiązanki do własności konkretnej pani.

Innym zagadnieniem jest butonierka Ślubnego. Powinno się zadbać, aby kwiat w niej był dopasowany do reszty stroju Pana Młodego odcieniem i trendem. Tonacje dobrze by było dostroić na zasadzie kontrastów (ciemny ubiór- jasne rośliny i odwrotnie)

Naturalnie wyżej opisane porady są tylko schematyczne. Fundamentalną rzeczą, o której powinno się nie zapominać kochane „kobiety na nowej drodze życia” to to, że wiązanką ślubna ma być dla Was. Nie dla przyjaciółek i koleżanek, czy pani florystki. To ma być Wasza wyśniona kompozycja, w takim razie ośmielcie się dobierać kwiaty i konfiguracje wbrew wszelkim kanonom.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum