Losowanie OFE już tuż tuż…

Losowanie OFE zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni – 10 lipca wszystkim tym, którzy rozpoczęli już swoją karierę zawodową, a  jeszcze nie zdecydowali się na otwarty fundusz emerytalny, OFE zostanie im automatycznie przydzielony przez ZUS. Chyba nie trzeba w tym momencie nadmieniać, że losowanie OFE nie świadczy dobrze o osobie, która z powodu swojej ignorancji jedynie może stracić, a nie zyskać.

Mimo to losowanie OFE dotyczyć będzie w tym roku kilkudziesięciu tysięcy ludzi. ZUS rozsyła wiele przypomnień o obowiązku wyboru funduszu emerytalnego osobom, którzy nie figurują w rejestrze Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zapominalscy często nie zdają sobie sprawy z tego, że losowanie OFE oznacza stanie się akcjonariuszem przypadkowego OFE, odnoszącego niskie wyniki inwestycyjne. Dlatego też powinniśmy robić wszystko, żeby do tego nie doprowadzić.

Pamiętać należy, aby nie przekroczyć terminu, w którym OFE zostanie nam automatycznie wybrane przez ZUS. Co się tyczy natomiast świadomego wyboru otwartych funduszy emerytalnych, warto zdać się na opinię ekspertów i skorzystać z pomocy jaką jest ranking funduszy OFE. Zapoznanie się z takimi zestawieniami zwiększy nasze szanse na wybór korzystnego funduszu.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum