Noclegi bieszczady

Początek osadnictwa we wczesnym średniowieczu uwidaczniane jest w materiale archeologicznym z miejscowości Hoczew, Manasterzec, Zwierzyń i Myczkowce. Zasadniczy rozwój osadnictwa przypadł na zmierzch władania Kazimierza Wielkiego i królowej Jadwigi. W 1361 roku król nadał rozległe majątki rycerskiemu klanowi rycerzy , którzy przybyli z Węgier – Piotrowi i Pawłowi Balom, którzy założyli kilkadziesiąt miejscowości wzdłuż doliny Hoczewki.

Najdawniejsze ślady osadnictwa w Bieszczadach pochodzą z epoki neolitu (2500-1700 l.p.n.e.) i połączone były z wpływami kulturowymi z Niziny Węgierskiej. Z epoki brązu (1700-700 l. p.n.e) pochodzą znalezione w okolicach Leska, Stefkowej i Olszanicy różne znaleziska np. groty strzał i bransolety odnoszące się do tradycji kulturowych ludzi zamieszkujących wówczas południowe stoki Karpat zwanych Kulturom Otomani.
Kulturę łużycką reprezentują np. stanowiska archeologiczne w Rajskiem oraz pojedyncze zabytkowe miejsca okrywane w wioskach w dolinie Sanu. Osadnictwo celtyckie rozwijało się przede wszystkim w dorzeczu środkowego Sanu( Kultura puchowska).
sylwester w bieszczadach są wspaniałym miejscem na wypoczynek. Możesz tu odpocząć od stresu na łonie natury, zwiedzać okolice m.in. piękne pasma gór itd.
Bieszczady wchodzą w skład Beskidów Wschodnich, które są częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Mimo że szczytowe partie zajmują połoniny, to Bieszczady zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, a nie pasma Połonińskich.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum