Noclegi Kraków

Teraźniejszy Kraków jest miastem powiatowym, oraz siedzibą władz województwa małopolskiego. Na terenie Krakowa umiejscowiona z siedziba główna instytucji o charakterze centralnym tj. Polskiej Akademii Umiejętności, miasto posiada także wiele siedzib o znaczeniu narodowym np. Narodowy Stary Teatr, Muzeum Narodowe, czy Biblioteka Jagiellońska.
Kiedyś Kraków odgrywał rolę administracyjnej stolicy państwa i pełnił rolę siedziby królów Polski. Kraków jest najważniejszym miastem Małopolski. Miasto to leży na przecięciu paru krain geograficznych: Kotliny Sandomierskiej, Bramy Krakowskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Kotliny Oświęcimskiej.
Pełni ważna funkcję edukacyjną, turystyczną, usługową, gospodarczą oraz kulturalną,. Kraków jest znaczącym węzłem drogowym i kolejowym. W mieście Balice w pobliżu Krakowa umiejscowiony jest jeden z największych w Polsce port lotniczy, o znaczeniu międzynarodowym i charakterze transatlantyckim (Kraków Airport imienia Jana Pawła II), do którego można dojechać m.in. przy pomocy szynobusu.

Jeżeli chciałbyś przyjechać do Krakowa, ażeby pozwiedzać czy się pobawić w krakowskich klubach i rozmyślasz gdzie przenocować, to powinieneś wiedzieć że poza hotelami, czy hostelach możesz również przenocować w apartments krakow, czyli umieszczonych w zabytkowych kamienicach, które możesz zarezerwować już teraz przez internet.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum