Nowa inwestycja

W ramach rozliczeń biznesowych trafiły mi się dwa serwisy internetowe. Na pierwszy rzut oka, wyglądały na cenne, bo miały przyznane przez Google, PageRank o wartości 3 i 4. Jednak po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że nie zarabiają w ogóle nawet na koszty swojego utrzymania.
Co to za biznes, gdzie koszty są większe od przychodów? Postanowiłem zatem, opracować plan naprawczy i przebudować te portale tak, aby zaczęły przynosić zyski. W pierwszym kroku należało zająć się samym kodem stron , ponieważ zawierał ewidentne błędy, uniemożliwiające poprawne odnalezienie ich zawartości w przeglądarkach. W końcu to właśnie głównie zysk w tak dziwnych portalach reklamowych , generowany jest przez ludzi szukających konkretnych danych i dzięki temu trafiających na nasze strony.

Kolejnym krokiem, po naprawie kodu, było uruchomienie kampanii reklamowych , tak aby zwiększyć popularność w wyszukiwarkach i znajomość mojego nowego brandu. W następnym felietonie opiszę konkretnie krok po kroku, jak wykonałem tę kampanię. Mam też nadzieję, że będę mógł się pochwalić wzrostem zysku z tej mojej inwestycji. Nie ma co ukrywać, zależy mi tylko na utrzymywaniu prawdziwych stron zarobkowych . Jeśli nie uda mi się rozwinąć nowego nabytku to go sprzedam.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum