Obiektyw do fotografii ślubnej

Witam, ciekawa stronka o fotografii, interesuje mnie ślubna, jakim obiektywem robi pan ślubne zdjęcia? Ja ostatnio próbowałem robić u znajomego fuji s6500 (28-300) i niestety na szerokim kacie straszne dystorsje sie pojawiają, planuje kupić lustrzankę, jaki obiektyw najbardziej nadawałby się do fot. ślubnej?

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

3 komentarze do “Obiektyw do fotografii ślubnej”

 1. admin Says:

  Witam, tamte zdjęcia ślubne robiłem głównie obiektywem Canon EF 35-70. Jednak wiele mu brakuje. Ogólnie fotografia ślubna to dość trudna dziedzina. Jeżeli chciałby Pan poważnie do tego podejść z pewnością przyda się dobry obiektyw szerokokątny. Z tym, że musi Pan się zastanowić czy stałoogniskowy, który byłby lepszy optycznie, czy jakiś zoom. Ogólnie na ślubach liczy się szybkość więc ja raczej zdecydował bym się na jakiś zoom, bo nie będzie czasu na latanie tam i z powrotem, ani na zmianę obiektywu. Wiąże się to z nieco niższa jakością optyczną niż obiektywu stałogniskowego, ale nie powinie to być problem. Jednak nie mam tu na myśli takiego zooma jak ten z Fuji. Tylko taki mniej uniwersalny z krótszym zakresem ogniskowej. Zwykle jest tak, że im większy zoom tym niższa jakość optyczna. W tym obiektywie z Fuji te 28-300 to nie jest realna ogniskowa a jedynie ekwiwalent ogniskowej powstały przy pomnożeniu przez krop. Można o tym poczytać na stronie w dziale obiektywy.

  Jeśli chodzi o plener to tutaj już mamy czas i możliwości powtórki ujęcia wiec można sobie pozwolić na kombinowanie i zmienianie obiektywów. Więc proponowałbym albo 2 stałki 50 i 80 czy 100, albo dobry zoom z podobnym zakresem ogniskowej.
  Konkretny model obiektywu trudno mi wskazać.

  Pozdrawiam

 2. Paoulo Says:

  Witam !
  Witam bardzo serdecznie, jestem posiadaczem od nie dawna aparatu SONY DSLR A-350, chodzi o to, że niebawem będę robić u znajomego zdjęcia ślubne w kościele i na przyjęciu, w związku z tym bardzo proszę o poradę jaki dobrać odpowiedni obiektyw, chciałbym również z marki Sony do robienia tych zdjęć.

  Pozdrawiam
  Paoulo

 3. Kamil Says:

  Konkretnego modelu Ci nie polecę, bo nie znamy systemu Sony, ale poszukaj jakiegoś jasnego obiektywu.

Opinie i komentarze na forum