Odbiór mieszkania – na co warto zwrócić uwagę.

Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc ci dobrze odebrać twój dom lub mieszkanie, co pozwoli zaoszczędzić ewentualnych problemów jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrza.

Ściany – powinny “trzymać” pion, który najlepiej sprawdzić za pomocą co najmniej metrowej poziomicy. W szczególności sprawdź narożniki oraz połączenia ze ścianą i podłogą, które często są niedbale wykonane. Podłoga – powinna “trzymać” poziom. Szczególną uwagę zwróć na wszystkie narożniki pomieszczeń, gdyż często się zdarza,że posadzka w tych miejscach ma wyższy poziom niż w pozostałej części pomieszczenia, co uniemożliwia właściwy montaż okładzin podłogowych. Instalacja wodna– sprawdź poprawność rozmieszczenia punktów hydraulicznych względem projektu. Deweloper powinien przedstawić protokoły oraz plany powykonawcze instalacji. Instalacja elektryczna – w odbieranych lokalach najczęściej nie ma żarówek, więc powinieneś zaopatrzyć się w żarówkę z oprawką abyś mógł sprawdzić poprawność działania instalacji. Skuteczność działania gniazdek również najlepiej sprawdzić za pomocą żarówki z oprawką z przewodem oraz
wtyczką. Przyda się również kontrola skrzynki z bezpiecznikami – sprawdź czy bezpieczniki są poprawnie opisane oraz czy za ich pomocą wyłączysz obwody zgodnie z opisem. Sprawdź czy gniazdka, wyłączniki i punkty świetlne są rozmieszczone zgodnie z projektem.

.

Okna i drzwi – muszą się łatwo otwierać i zamykać. Szczególną uwagę należy zwrócić czy szyby i ramy nie są porysowane i zabrudzone. Przy okazji zwróć uwagę na to czy parapety nie noszą śladów uszkodzeń.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum