Opakowania z kartonu

Jeszcze nie tak dawno, kiedy zastanawiałem się na czym bym mógł oprzeć swój biznes zainteresowałem się branżą opakowania tekturowe. Wydawało by się, że branża jest stosunkowo spokojna i wolna od nieustannej walki z konkurencją. Jednak zanim zakochałem się w produkcji opakowań z tektury postanowiłem dokładniej sprawdzić całą tą branżę wraz z firmami, z którymi przyszłoby mi konkurować w tym właśnie biznesie.

Jako, że mieszkam w Poznaniu postanowiłem sprawdzić firmy, które zajmują się produkcją opakowań w Poznaniu. W mieście tym można znaleźć przede wszystkim jedną firmę, która z całą pewnością godna jest uwagi każdego zainteresowanego produkcją czy też dystrybucją opakowań z tektury. Firma ta, która oferuje kartony nazywa się Polikarton. Postanowiłem się skontaktować z właścicielem tej właśnie firmy aby mieć możliwość skonfrontowania z nim pomysłu na mój biznes. Po krótkiej rozmowie uznałem, że biznes ten nie jest tak prostym jak mi się wydawało. Potrzebne są naprawdę potężne nakłady nie tylko pracy ale również i finansów, aby mieć możliwość faktycznie skutecznego zaistnienia w tym właśnie biznesie.

Przecież musimy mieć świadomość tego, że oprócz magazynów potrzebujemy również tak pracowników jak i (a raczej przede wszystkim) dużej ilość wysokiej klasy maszyn przemysłowych z pomocą których byłbym w stanie nie tylko wykonywać opakowania tekturowe, ale również zająć się innymi usługami powiązanymi z tym właśnie działaniem.

Jedną z tego typu właśnie usług jest na przykład kaszerowanie. I to właśnie głównie te usługi poboczne powstrzymały mnie od tego by zainwestować w biznes związany z produkcją opakowań tekturowych.

Jednak na tym nie skończyłem. Postanowiłem nie dać za wygraną. Doszedłem do porozumienia z firmą, która jest producentem kartownów i dzisiaj jestem ich dystrybutorem. Dzięki temu nie muszę posiadać całego zaplecza w postaci magazynów, maszyn itp, a jedynie logistykę i kilku pracowników.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum