Outpost – Postapokalipsa ponad wszystko

Postapokalipsa jest ważnym podgatunkiem szeroko pojętej fantastyki. Od wielu lat zajmuje należne jej miejsce w wielu gałęziach rozrywki: czy to w literaturze, czy w filmie, czy też w grach elektronicznych. Mimo iż postapokalipsa nie zawsze była doceniania w sztuce, a wręcz nadawano jej kategorię B, doczekała się w końcu pozycji godnie ją reprezentujących i znalazła akceptację na całym świecie. Takim przykładem mogą być: kultowa już seria Mad Max czy Terminator, niezwykle efektowne Pojutrze czy Threads, albo ubóstwiane gry spod znaku Fallout. Outpost to serwis internetowy poświęcony właśnie temu fascynującemu nurtowi.

Redakcja serwisu codziennie przeszukuje meandry Internetu w poszukiwaniu świeżych newsów z „branży”. Co jakiś czas witryna jest aktualizowana w obszerne artykuły, przeważnie są to recenzje, ale zdarzają się również felietony i wywiady. Dodatkowo nieustannie jest rozbudowywana baza tytułów postapokaliptycznych, chodzi zarówno o pozycje książkowe, filmowe, growe, a i komiksowe oraz muzyczne. Outpost tworzony jest przez grupkę młodych zapaleńców, osób które z pasji poświęcają swój wolny czas i dzielą się swą wiedzą z innymi.

Jedną z atrakcji serwisu jest galeria fotografii i prac użytkowników strony. Rozbudowane i rozsądnie moderowane forum to miejsce, w którym na luzie można podyskutować o kwestiach związanych z klimatami i nie tylko. Od jakiegoś czasu na łamach Outpostu organizowane są konkursy wiedzowe z nagrodami książkowymi. Ponadto witryna objęła patronatem takie tytuły książkowe jak Wojna Zombie czy Apokalipsa według Pana Jana.

Ostatnimi czasy postapokalipsa przeżywa swój drugi renesans i na powrót robi się o niej głośno. A poświęcone tej tematyce witryny z pewnością będą miały pełne ręce roboty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum