Papilotki – specyfika rynku drobnych produktów w sieci

Obecnie na rynku internetowym można kupić praktycznie wszystko, począwszy od drobnych, czy tanich produktów, aż po te wielkogabarytowe i kosmicznie drogie, wliczając oczywiście także domy, czy samochody. Jednak niektóre produkty są jednak tak tanie, że zakup ich przez internet wydaje się co najmniej dziwny, biorąc pod uwagę fakt, że trzeba zapłacić za przesyłkę. Oczywiście w sytuację to nie można wliczyć sprzedaży hurtowej, a jedynie detaliczną.

Takim drobnym produktem, w przypadku którego cena przesyłki przekracza koszt zakupu samego produktu są na przykład papilotki. Jeżeli ktoś by nie wiedział, to papilotki to takie foremki zwykle wykonane z papieru, w których umieszcza się babeczki. Papilotki w sklepach internetowych kosztują zwykle ok 3zł za 100 sztuk – nie ma chyba mniejszych opakowań – za to są większe na przykład po 1000 sztuk, a koszt przesyłki wynosi średnio 15-20zł. Mogło by się wydawać, że przez papilotki przez internet kupują głównie firmy cukiernicze i inne tego pokroju przedsiębiorstwa. Jednak w praktyce papilotki są równie często kupowane przez osoby prywatne, które po prostu lubią piec w domu i traktują to pieczenie jako pasję, bądź hobby.

Ogólnie papilotki są również dostępne w zwykłych sklepach i supermarketach, gdzie są nieco droższe, ale mimo wszystko nie rekompensuje to kosztów wysyłki w przypadku zamawiania małej ilości papilotek (w skali detalicznej).

Można zatem powiedzieć, że z jednej strony na takie zjawisko wpływa fakt, że pieczenie stało się ostatnio modnym hobby i to za sprawą ciągle rosnącej liczby serwisów kulinarnych i oferujących wszelakie przepisy. Z drugiej strony można zaś stwierdzić, że ludzie przyzwyczaili się już do zakupów przez internet i cenią sobie wygodę jaką ta forma sprzedaży oferuje.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Comments are closed.