Piła IV – nowe plakaty i wiadomości

W sieci przedwczoraj pojawił się drugi plakat, a wczoraj został on oficjalnie przedstawiony przez producenta wykonawczego – Leigha Whannella, który był scenarzystą trzech poprzednich odsłon Piły. Oprócz plakatu pojawiło się także nowe zdjęcie, które z pewnością przykuje uwagę fanów.

Pierwszym kandydatem na fotel reżysera, był David Hackl (scenograf “Piły” 2 i III, w dwójce był także drugim reżyserem), ostatecznie jednak do kierowania pracami na planie powrócił Darren Lynn Bousman, a Hackl został ogłoszony niedawno reżyser piątej i szóstej (!) części “Piły”. Bousman z początku nie chciał reżyserować filmu Piła IV, gdyż chciał nareszcie zająć się swoim następnym filmem – “Repo” , jednak po przeczytaniu scenariusza zrezygnował.

Jest to pierwsza część serii, do której Leigh Whannel nie napisał scenariusza, w końcu wyszedł on spod pióra duetu – Marcusa Dunstana i Patricka Meltona, którzy wcześniej napisali skrypt do “Krwawej uczty”, po “Pile IV” ukończyli projekt do horroru “The Midnight Man”, którego reżyserem będzie Dunstan.

Pozostała ekipa jest praktycznie bez zmian. Głównymi producentami są: Mark Burg i Oren Koules, a wykonawczymi: twórcy pierwszej części “Piły” – Leigh Whannel (scenariusz i rola “Adama”) i James Wan (reżyser). Przypominany wcześniej David Hackl ponownie stworzył scenografię, a zdjęcia David Armstrong.

Już dawno wiadomo było, że w “Pila 4” wystąpi Tobin Bell (filmowy Pan Piła), który ma także podpisany kontrakt na 5 część serii. Niepewny był ew. powrót niektórych postaci z poprzednich części filmu, takich jak Amanda, Dr Gordon czy Eric Matthews. Do dziś potwierdzono come back takich bohaterów: Jigsawa, Rigga (Lyriq Bent), Jeffa (Angus Macfadyen), Amandy (Shawnee Smith), Hoffmana (Costas Mandylor) i … detektywa Erica Matthewsa. Początkowo producenci chcieli namówić Donniego Wahlberga do powtórzenia roli (Eric Matthews), lecz ten z niej zrezygnował i wykreowana przez niego postać nie znalazła się w scenariuszu oryginalnym. Jednak po rozpoczęciu zdjęć, w końcu dało radę przekonać Wahlberga do powrotu i jego rola została dopisana do scenariusza. “Tak, gram scenę w ‘Pile IV’. Trzymają mnie przy życiu. Nie mogę więcej powiedzieć.” – Donnie Wahlberg. Nowe postacie to: Agent Strahm (Scott Patterson), Art (Justin Louis), Brenda (Sarain Boylan), Jill (Betsy Russel) – żona Jigsawa!, Agentka Perez (Athena Karkanis), Lamanna (Simon Reynolds), Fisk (Mike Realba) i Ivan (Marty Adams).

W “Pile IV” Jigsaw i Amanda nie żyją. Po wiadomości o zamordowaniu detektyw Kerry, 2 agentów FBI oraz doświadczony detektyw Hofman podejmują śledztwo w tej sprawie. Prowadząc dochodzenie, grupa dociera to Pani Jigsawa, gdzie zostaje odkryta jego geneza Jigsawa oraz informacje na temat poprzednich i następnych ofiar brutalnych zabaw. W międzyczasie Rigg ma dziewięćdziesiąt minut, aby przejść przez serie makabrycznych pułapek, jeżeli tego nie dokona, zginie.

Światowa premiera czwórki zapowiedziana jest na 26 października 2007 roku, także w Polsce.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum