Promocja polskiego transportu powietrznego (lotniczego) oraz transportu kolejowego w katalogu Poland Transport!

Na wstępie przytoczymy skróconą charakterystykę towarowego transportu kolejowego oraz transportu powietrznego towarów oraz to czym zajmują się te dwie branże transportu ? Tak więc towarowy transport powietrzny inaczej znany również jako towarowy transport lotniczy daje nam możliwość przetransportowania stosunkowo nieznacznych ilości ładunków o jednostkowej podatności naturalnej, technicznej jak i ekonomicznej.

Dużym plusem transportu lotniczego jest bardzo wysokie bezpieczeństwo przemieszczania produktów, szczególnie tych bardzo wrażliwych na wilgoć czy wstrząsy podczas transportu oraz to że na odległych trasach ładunki bardzo szybko docierają do punktu docelowego. Natomiast transport kolejowy to jedna z gałęzi transportu naziemnego, którego trasa jest ograniczona torem kolejowym, a sama kolej ma możliwość poruszania się tylko i wyłącznie wzdłuż tego toru.

W rezultacie jest to bardzo dużym minusem tego rodzaju transportu oraz dyskwalifikuje go w chwili, kiedy chcielibyśmy wykorzystywać go jako jedyne źródło naszego przewozu z punktu A do punktu B, a droga pomiędzy nimi nie byłaby na całej długości wyłożona szynami. Jednak na korzyść transportu kolejowego przemawia stosunkowy niski koszt przewozu, jeżeli mamy do przewiezienia bardzo duże ilości towarów, które dodatkowo są ładunkami ciężkimi o pokaźnych rozmiarach, a punkt rozpoczęcia transportu jest w całości połączony torem z punktem odbiory towaru. W Polsce trakcja kolejowa jest dosyć wysoce rozbudowana, dzięki czemu jest w dużym stopniu wykorzystywana do przewozu różnego rodzaju towarów. Tak więc jeśli ktoś z Państwa zamierza wykorzystać któryś z opisywanych powyżej środków transportu oraz szuka odpowiedniego i aktualnego kontaktu do firm przewozowych zajmujących się tego typu działalnością, zapraszam do odwiedzenia wielojęzycznej i branżowej sieci portali polskiego transportu – Poland Transport, którego zadaniem jest promocja polskiego towarowego transportu kolejowego oraz skuteczne upowszechnienie powietrznego transportu towarów w globalnej wiosce jaką jest Internet !

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum