Porcelana – wartość i ceny porcelany i porcelanowych antyków

Od samego początku istnienia porcelany, która to datuje się na VII wiek naszej ery, porcelana była materiałem bardzo cennym. Chińczycy, którzy byli pionierami w produkcji porcelany i utworzyli ją jako pierwsi.

Receptura jej wytwarzania była ściśle strzeżona, dlatego dopiero w XI wieku wyroby pierwsze wyroby porcelanowe dotarły do Europy, to nadal na Starym Kontynencie nie znano sposobu jej wytwarzania. Trzeba było na to czekać jeszcze bardzo długo – aż do XVIII wieku ! Wtedy to Johann Friedrich Bottger pracując nad stworzeniem złota, dokonał cudownego odkrycia procesu produkcji porcelany.

Wydarzenie to należy uznać za absolutnie przełomowe. Europejczycy, zafascynowani kultura wschodu, a szczególnie produktami wykonanymi z tajemniczej porcelany, natychmiast postarali się o budowę manufaktur i uruchomienia własnej produkcji porcelany.

Od tej pory wyroby porcelanowe stały się dużo bardziej popularne. Dzisiaj, chociaż dostępność produktów wykonanych z porcelany jest stosunkowo duża i można je kupić za naprawdę nieduże pieniądze, porcelana nadal jest uważana za towar wyjątkowy – ekskluzywny. Oczywistą zaletą porcelany jest fakt, że pasuje ona niemal do każdego wystroju stołu. Idealnie się w owy wystrój wkomponowuje, nadając mu nieco szlachetności.

Picie herbaty czy kawy z porcelany to czysta przyjemność, która jest teraz dosłownie na wyciągnięcie ręki.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty wykonane wyłącznie z wysokiej jakości porcelany. Porcelanowe antyki i starocie oferujemy w dużym zakresie cenowym, dlatego też jesteśmy przekonani, że wszyscy znajdą u nas coś dla siebie.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum