Religia a tarot

Zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego jedynie Bóg ma wpływ i zna naszą przyszłość. Dlatego też duże zdziwienie wzbudził we mnie fakt, że tarot ma wielu zwolenników pośród gorliwych katolików. Kościół od dawna przecież ostro krytykuje te praktyki. Jak więc ludzie z jednej strony wierzący w Boga, z drugiej wierzą w coś całkowicie sprzecznego z jego nauką?

Chęć poznania przyszłości za pomocą kart tarot, jest więc – jak to można nazwać – ingerowaniem w jego Boskie kompetencje. Możemy więc powiedzieć, że ludzie którzy twierdzą, że potrafią przepowiedzieć przyszłość przypisują sobie Boskie cechy. Dlaczego więc osoby wierzące w ludzi, którzy uważają się za równych Bogu, nazywają samych siebie wierzącymi Katolikami?

Ponadto ludzie którzy świadczą usługi związane z tarotem o sobie samych także mówią jako o wierzących katolikach. Czy fakt, że stawiają siebie na równi z Bogiem nic im nie mówi? Szkoda, że wiara w dzisiejszych czasach jest niczym więcej jak tylko chodliwym towarem, który kiedy jest już niepotrzebny można łatwo sprzedać.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

2 komentarze do “Religia a tarot”

 1. Anta Wiedzma Says:

  wcale nie szkoda wszyscy mamy w sobie Boga. I i jeśli sami odkryjemy jak poznać przyszłość będzie nam to dane tak samo jak z wynalezieniem żarówki, czy pralki upierze się samo jeśli będziemy wiedzieli jak to zrobić
  kwestia jest tylko jak wykorzystamy ta wiedzę 😉
  żeby pomagać, czy szkodzić innym.

 2. Shion Says:

  Słabo mi się robi kiedy słyszę komentarze typu tego, jaki wystawiła moja poprzedniczka. „Moc” płynąca z tarota pochodzi nie od Boga, lecz od szatana, i jest silnie uzależniająca. Nie może wiec służyć dobru. W Biblii jest wyraźnie powiedziane, że WSZELKIE formy okultyzmy są obrzydliwe Bogu, tarot nie jest tu żadnym wyjątkiem.

  Jeśli Bóg chciałby, żebyśmy znali przyszłość, obdarzyłby nas taką wiedzą od samego początku. Chęć jej zdobycia = chęć dorównania samemu Bogu, a to grzech pychy.

Opinie i komentarze na forum