Rozliczenie roczne z dochodu

Ostatni tydzień kwietnia jest równocześnie ostatnim okresem, w którym wszyscy podatnicy zobowiązani są do rozliczenia z dochodów, jakie udało im się uzyskać w poprzednim roku podatkowym. Wielu Polaków skorzystało z pomocy specjalistów, którzy zajmą się odpłatnie rozliczeniem naszego zeznania podatkowego.

W pierwszych miesiącach roku doradztwo podatkowe jako branża zbiera największe profity. Zarobki biur rachunkowych osiągają właśnie maksymalny poziom. Zarobić można krocie, przy czym jednak tylko część Polaków skorzysta z pomocy.

Obecnie do gazet dołączane są programy, które w prosty sposób wypełniają dokumenty podatkowe. Nie musicie znać się na tym – program powie wam skąd macie wziąć kwoty do umieszczenia w poszczególnych pozycjach zeznania.

W pierwszych miesiącach 2011 wielu Polaków ubiegało się również o zwrot VAT za materiały budowlane. Zapowiedzi o wycofaniu tej ulgi spowodowały, że znacząco wzrosło zainteresowanie odzyskaniem części oddanych do budżetu środków. Teraz dowiadujemy się, że jednak ulga pozostanie na stałe. Po raz kolejny zatem były to tylko nie poparte niczym zapowiedzi. Najważniejsze, że ulega dalej jest dostępna.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum