Wszystko o odchudzaniu – suplementy diety, tabletki na odchudzanie, sklepy z odżywkami.

Kiedy dopadnie Cię nadwaga, lub tylko otyłość przestań się objadać i zacznij walczyć o swoje ciało i zdrowie. Otyłość oraz nadwaga związane są z nieprawidłową dietą, brak ćwiczeń odchudzających w konsekwencji nasz wskaźnik BMI wzrasta na skutek gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Wystarczy rozejrzeć się wokół – coraz częściej ktoś z naszej rodzimy, znajomych ma problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej i musi np. stosować tabletki na odchudzanie. Kiedy masa Twojego ciała zacznie przekraczać 10 – 20 procent optymalnej dla Ciebie wagi – jest to już nadwaga. Kiedy przekroczy 20 procent – jest to otyłość.

Co może Ci grozić jeżeli masz nadwagę i odchudzasz się?
  Jeżeli spożywasz w diecie nadmierne ilości pokarmów oraz masz brak ruchu i ćwiczeń fizycznych, stresującą pracę – to wszystko może doprowadzić Cię do bardzo wielu schorzeń. Może Ci grozić :

 • nadciśnienie tętnicze ;
 • choroby pęcherzyka żółciowego ;
 • cukrzyca II typu ;
 • choroby układu sercowo-naczyniowego ;
 • choroby stawów ;
 • wylew krwi ;
 • dna moczanowa itd…

Pamiętaj że nadmierna waga ciała jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i zwiększa umieralność.

Predyspozycje genetyczne od otyłości a odchudzanie.

Istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększoną wagę ciała są predyspozycje genetyczne. Wśród zaburzeń dziedzicznych ważne jest jest odkładanie się w ciele tłuszczu oraz obniżone jego utlenianie. To że tkanka tłuszczowa u różnych osób odkłada się w różnych miejscach związane jest z naszymi różnicami fizjologicznymi. U kobiet najczęściej spotykanym rodzajem otyłości jest tzw. gruszka, inaczej określana pośladkowo-udową czy otyłości obwodową ginoidalną, która gromadzi się w okolicach bioder oraz na udach.

W męskiej części społeczeństwa dominuje otyłość rodzaju ”jabłko typu”, określana inaczej centralną, wisceralno – andriodalną, która gromadzi się w okolicach brzucha. Posługując się specjalnym wskaźnikiem WHR możemy nasz Waist to Hip Ratio. Musimy zmierzyć obwód naszej talii oraz bioder i następnie wyliczyć ich stosunek. Dzielimy obwód w talii podany w centymetrach przez obwód bioder (również w centymetrach). Otyłość ”gruszka” występuje gdy wskaźnik WHR wynosi mniej niż 0.8 dla kobiet i 1.0 dla panów. Otyłość ”jabłko” występuje kiedy WHR jest równy lub wyższy dla pań od 0.8 i 1.0 dla mężczyzn.

  Kiedy Twój obwód w pasie zaczyna przekraczać wartość 86 centymetrów ( dla kobiet) oraz 102 centymetrów ( dla panów ) – jest to czerwona lampka, która informuje że czas na dietę, ćwiczenia odchudzające, kontrolę wskaźnika BMI a może również suplementację i zastosowanie tabletek na odchudzanie. Przy otyłości tego stopnia ryzykujesz takie choroby jak :

 • nadciśnienie krwi ;
 • dyslipidemię ;
 • hiperinsulinemę ;
 • hiperurykemię ;
 • upośledzenie tolerancji glukozy ;
 • chorobę wieńcową ;
 • choroby układu krążenia ;
 • cukrzycę ;
 • chorobę pęcherzyka żółciowego ;
 • nadciśnienie tętnicze.

Kobietom w czasie oraz po okresie menopauzalnym grozi pojawienie się otyłości brzusznej. Jest to związane z ustaniem produkcji przez jajniki żeńskich hormonów płciowych. Otyłość centralna może pojawić się kiedy żyjesz w długotrwałym stresie, nie trenujesz sportu ( a przecież zawsze możemy znaleźć 30 minut na ćwiczenia w pobliskiej siłowni, klubie fitness lub iść na trening ze znajomym kulturystą ), przyjmujesz z dietą duże ilości tłuszczu, cukru oraz alkoholu. Jeżeli właśnie tak wygląd Twoje życie i dieta, sam przyczyniasz się do szybkiego rozwoju miażdżycy i otyłości brzusznej.

Kiedy Twoje ciało będzie miało wygląd ”gruszki”, zwiększa się ryzyko zwyrodnienia układu kostno-stawowego kończyn dolnych, będzie dochodzić do stanów zapalnych, zwyrodnień kręgosłupa oraz nóg. Nadmiar ciała i związany z tym gorszym przepływ krwi z dolnych partii ciała doprowadza do nadmiernego wypełnienia krwią żył i predyspozycji do żylaków podudzia. Natomiast u pań istnieje zależność – ze wzrostem masy ciała ponad 85 procent w stosunku do optymalnego ciężaru ciała narasta ryzyko występowanie schorzeń stawów o ponad 55 procent.

Jak i kiedy włączyć suplementy diety wspomagające odchudzanie.

Dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nie najtańszym będzie zasięgnięcie porady dietetyka i włączenie do diety takich preparatów jak suplementy diety, które będą wspomagać nasze odchudzanie. Są to odżywki termogeniczne, które rozbijają tkankę tłuszczową na mniejsze elementy, które mogą być wytransportowane do mitochondriów komórkowych i wykorzystane energetycznie, fat burnery hamujące wchłanianie tłuszczu z posiłków, l-karnityna która przyspiesza transport cząsteczek tłuszczu, odżywki niskokaloryczne zastępujące posiłki, tryptofan hamujący łaknienie, chitosan, HCA, CLA, chrom organiczny itd….

Gdzie szukać sklepu z odżywkami, który jest dobry i tani?
  Aby znaleźć dobry i tani sklep z odżywkami wystarczy wejść na stronę wyszukiwarki np. google.pl wpisać ”sklep z odżywkamii odwiedzić kilka pierwszych wyników wchodząc w takie działy sklepu z suplementami diety jak :

 • odchudzanie
 • l-karnityna
 • CLA
 • redukcja wagi ciała
 • spalanie tkanki tłuszczowej

Powodzenia w walce z tkanką tłuszczową i do zobaczenia na sali ćwiczeń fitness… 🙂

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

4 komentarze do “Wszystko o odchudzaniu – suplementy diety, tabletki na odchudzanie, sklepy z odżywkami.”

 1. fitness. Says:

  Witamina E (tokoferol) – jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Występuje, w kilku odmianach ( alfa, beta, delta ) o zbliżonych właściwościach antyutleniających. Dla organizmu i zdrowia człowieka najważniejsze jest spożycie nasion, olei roślinnych oraz orzechów. Mniejsze znaczenie ma spożycie tokoferoli np. z margaryn ze względu na ich niską przyswajalność ( ok. 25 procent ). Dieta człowieka w obecnych czasach nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości witaminy E. Braki uzupełniane są najczęściej przez suplementy diety.

 2. Kasia Says:

  Czy ktoś zna zawartośc witaminy e w rybkach morskich ? Dziękuje z góry.

 3. Zenobia Zemła Says:

  7RED Sp z o.o. jest firma rozprowadzająca suplemetny diety i kosmetyki na bazie beta-1,3D-glucanu. Jesteśmy zainteresowani współpracą. Prosimy o kontakt . tel.:32/6088322 lub 7red.pl

 4. Mariusz Says:

  Witam
  Mam pytanie jak przeprowadzić odchudzanie jeżeli choruje na dnę moczanową ataki mam tak ostre, że wystarczy żeby powalić kilka koni pociągowych:) głównie lewe kolano, kostka a nawet ścięgno achillesa i teraz mam pytanie jak to zrobić 176 cm a ważę około 130 wiek 40 lat, pozbyć się tego zapasu zejść na 80 kilo, poproszę o jakieś sugestie.
  dzięki i pozdrawiam

Opinie i komentarze na forum