Sprzedaż domków holenderskich

Upalne letnie dni szczególnie sprzyjają marzeniom o własnych czterech kątach stojących w jakimś urokliwym miejscu gdzieś za miastem. Czy wierzysz w to, że marzenia się spełniają? Jeśli nie, zastanów się raz jeszcze. Słyszałeś może o czymś takim jak używane domki holenderskie?

Owszem, zwykle własny domek letniskowy stanowi spory wydatek, na który zaledwie część przeciętnych śmiertelników może sobie pozwolić. Gdy borykasz się na codzień z kredytem hipotecznym zaciągniętym na 30 lat, do tego kolejnymi ratami za samochód, żaden bank nie zgodzi się dać Ci kolejnego kredytu na domek letniskowy. A oszczędzać musiałbyś na niego przez kolejne kilka lat. Jednak jeśli tylko masz kawałek działki, na którym mógłbyś ustawić domek, to rozwiązanie może być bardzo proste. Nosi ono nazwę „używany domek holenderski„.

Domki holenderskie same w sobie stanowią dość budżetową opcję na letni wypoczynek. Koszt nawet nowego domku zwykle zamyka się w granicach 30 – 40 tysięcy złotych. I mowa tu o nowiutkim domku wyposażonym w szereg udogodnień, z kuchenką mikrofalową i zabezpieczeniami antywłamaniowymi włącznie. Tymczasem, jeśli zdecydujesz się na zakup używanego domku holenderskiego, jego cena może cię bardzo mile zaskoczyć. Zwykle plasuje się ona na poziomie kilku lub maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych. W zależności od stanu i wieku domku oraz obecnych w nim wygód i dodatków.

Pomyśl o tym! Zwykle budując domek na działce musisz kilka tysięcy złotych wydać na same projekty budowy, zezwolenia, certyfikaty i temu podobne kwestie biurokracyjne. Natomiast kupując używany domek holenderski pozbywasz się całego tego problemu, gdyż z racji swojej mobilności, domki te nie mają charakteru trwałej budowy – wystarczy, że znajdziesz firmę, której celem jest sprzedaż domków holenderskich. W związku z tym nie wymagają żadnych budowlanych zezwoleń. Wystarczy kupić, przewieźć na działkę, podłączyć instalacje i… zamieszkać. Przy dobrych układach całość zajmie ci jakieś pół dnia i kilka tysięcy złotych. A wakacje we własnych czterech kątach… bezcenne!

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum