Tanie Palmtopy

Palmtop, nazywany także PDA (od Personal Digital Assistant), to niewielki komputer o wymiarach zbliżonych do kalkulatora. Mieści się w dłoni i z łatwością można go schować na przykład w kieszeni marynarki. PDA w odróżnieniu od kalkulatora oferuje zdecydowanie więcej możliwości.

Powierzchnia palmtopa to przede wszystkim dotykowy wyświetlacz. Przy pomocy dołączonego rysika można poruszać się po dostępnym oprogramowaniu, które obsługiwane jest przez specjalnie przygotowany system Windows CE. Urządzenia te łatwo można podłączyć do Internetu, z ich pomocą możemy przeglądać strony Internetowe, odbierać i wysyłać e-maile, prowadzić dyskusje na Gadu Gadu, czytać e-booki, korzystać z arkusza kalkulacyjnego, odsłuchać swoich plików, obejrzeć filmiki czy przeglądać zdjęcia. Jedną z bardziej przydatnych funkcji, oferowanych przez PDA jest obsługa GPS. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie palmtopy takową posiadają.

Za pomocą oprogramowania Active SYNC bezproblemowo można zsynchronizować odebraną pocztę czy książkę adresową z tą, którą posiadamy na komputerze osobistym. Active SYNC bez problemów pozwoli również na wymianę plików pomiędzy PDA a domowym pecetem.

Jeszcze parę lat temu PDA były urządzeniami dość drogimi, obecnie jednak tanie palmtopy można nabyć niemalże wszędzie. Godnym polecenia miejscem do zakupu jest sklep komputerowy Memotech.pl, oferujący dość bogaty asortyment urządzeń przenośnych, w tym palmtopów i akcesoriów do nich.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum