Tuning samochodów – czy to dobry biznes ?

Planuję otworzyć własną działalność gospodarczą i chciałbym się poradzić odnośnie opłacalności przedsięwzięcia, które planuję. Aktualnie jestem osobą bezrobotną i mógłbym ubiegać się o dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności.

Ponieważ interesuję się motoryzacją, kończyłem szkołę samochodową, chciałbym założyć firmę tuningującą samochody. Swój pomysł opieram nie tylko na zainteresowaniach, ale także na obserwacjach. Od kilku lat ilość samochodów w Polsce lawinowo wzrosłą. Ceny aut używanych na tyle spadły, że teraz praktycznie każdy może posiadać swój pojazd. Nawet stosunkowo wiele osób młodych może pozwolić sobie na zakup własnych czterech kółek. Właśnie to oni byli by potencjalnymi moimi klientami. Tuning samochodu jest w wielu przypadkach pierwszą rzeczą jaką robią po zakupie. Mógłbym swoje usługi oferować w kilku wariantach : podstawowej – tańszej i zaawansowanej, odpowiednio kosztowniejszej.

W najtańszych rozwiązaniach byłby to tuning optyczny i związany z pojęciem car audio, a przy drugim rozwiązaniu wpływał by także na osiągnięcia samochodu. Przy proponowanej kwocie dotacji około 19 tysięcy złotych mógłbym bez problemu zakupić podstawowy sprzęt i narzędzia do realizacji tych planów. W moim mieście firm, które robią tuning samochodów (Autole.pl) nie ma wiele, zatem konkurencja nie była by jakimś negatywnym czynnikiem. Interesuje mnie tylko, czy plany które przedstawiłem mają realną szansę na realizację. Nie chciałbym wziąć dotację i po pół roku działalności zbankrutować, co wiązało by się z dużymi problemami finansowymi. Jeśłi chodzi o sam tuning to amatorsko zajmuje się tym od wielu wielu lat i nawet mam już całkiem niezłą kolekcję nagród jakie zdobyły ronione przeze mnie samochody. Czas najwyższy zająć się tym profesjonalnie i zarabiać na tym pieniądze.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum