Wybór lustrzanki

Pozwoliłam sobie napisać do Pana w nadziei, że pomoże mi Pan w wyborze aparatu fotograficznego. Wiem, że temat jest zbyt obszerny ale może poświęci mi Pan chwilkę. Mianowicie interesuje mnie kupno lustrzanki cyfrowej. Jestem amatorką fotografujacą zwykłym aparatem cyfrowym, jednak czuje niedosyt, stąd ta lustrzanka. Nie chcę nie wiadomo jakiego aparatu, tylko taki na potrzeby „nieprofesjonalistów”. Nie znam się na tym, stąd te zawracanie głowy Panu. Nie wiem co to jest ISO, jakie powinny być parametry matrycy, jaki wystarczy mi obiektyw. To, że o tym czytam i niby zrozumiem wcale nie znaczy, że wiem jakie ma to przełożenie na praktykę W sumie to moja pierwsza lustrzanka. Nie chcę być też zwiedziona w jakimś sklepie. Na pewno chcę aby było menu w języku polskim, a nie wiem czy wszystkie aparaty mają możliwość takiego wyboru. Chciałabym również aby miał aktywne LDC. Całą resztę zostawiam Panu. Obiektyw standardowy, o szerokokątnych można myśleć później. Który obiektyw jest lepszy dla amatora – stało czy zmiennoogniskowy ? Najbardziej zgrabne wydają mi się lustrzanki Canona, znajomy zaś polecał Olympusa, co Pan na to ?

Zaznaczam, że planuje koszt w granicach 2500 zł.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Wybór lustrzanki”

 1. admin Says:

  witam,
  proponuje przyjrzeć się tanim lustrzankom Canona 400d/450d Nikon 40d/60d Sony alpha.
  Obiektyw amatorski jeżeli ma być jeden to najlepiej zmiennogniskowy z szerokim w miarę zakresem ogniskowej coś w okolicach 30-150 to będzie taki uniwersalny w miarę.
  Co do aktywnego lcd, to moja opinia jest tak, że kupuje się lustrzankę, aby korzystać z wizjera, no ale to już decyzja należy do Pani. Wg mnie aktyny lcd nie jest taki potrzebny.
  Pozdrawiam