Wybrzeże Morza Egejskiego – nowe kierunki turystyczne

Wyjazd do Turcji to znakomity pomysł na spędzenie urlopu. Kraj ten ma do zaoferowania turystom bardzo wiele. Słynie na świecie między innymi ze wspaniałych miejsc, gdzie można zorganizować sobie niezapomniany wypoczynek. Do takich właśnie miejsc zaliczane jest wybrzeże egejskie. Jest to region o niezwykle bogatej historii liczącej już przeszło 5 tysięcy lat.

Powiązany jest mocno z kulturą chrześcijańską – np. jak głoszą przekazy, tuż obok Efezu znajduje się domniemany grób Marii, zaś Izmir jest otoczony przez kościoły, o których w Apokalipsie mówi św. Jan. Rejon ten jest w wysokim stopniu zaludniony – niemalże jedna trzecia część mieszkańców Turcji (czyli ok. 26 milionów) żyje tutaj. Utrzymują się w głównej mierze z turystyki. Dzięki temu ich przeciętne dochody są wyższe niż w innych częściach kraju. Wybrzeże Morza Egejskiego to także znane kurorty wypoczynkowe, które sprawiają, że każdego roku w sezonie letnim Turcja przeżywa prawdziwą inwazję turystów – żeby wspomnieć chociażby o Marmaris, miejscowości będącej niegdyś typową osadą rybacką.

Jest to jednocześnie baza wypadowa do ciekawych miejsc, które w opisywanym tutaj rejonie Turcji warto odwiedzić. Organizowane są stąd rejsy na Rodos – położoną niedaleko grecką wyspę. Turcja, jak doskonale wiadomo, to szereg interesujących miejsc do zwiedzania. Wybrzeże egejskie w nie obfituje – Efez, Izmir, Hierapolis oraz Bodrum to najlepsze tego przykłady. Podziwiać w tych miejscowościach można pozostałości po zamierzchłych (starożytność i średniowiecze) czasach.

Rok 2012 może być dla Turcji szczególny. Wielce prawdopodobne, że pobity zostanie rekord odwiedzających, ze strony Polski. Aktualne ceny napajają optymizmem. Czyżbyśmy rzeczywiście mieli do czynienia z rekordowym wynikiem odwiedzin? O tym przekonamy się dopiero za pół roku.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum