Zamierzam kupić mój pierwszy aparat

Witam Pana 🙂
Na początku chciałabym podziękować za wspaniałą stronę poświęconą fotografii – właśnie chcę zacząć pstrykać zdjęcia, choć absolutnie nie mam nadziei, że wyjdzie z tego to, co jest w mojej głowie (nigdy nie miałam aparatu w rękach), no ale gdy będę umierać nie wyrzucę sobie chociaż, że nie próbowałam 😉

Strona jest wykonana po prostu śWIETNIE – zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym (chwała Panu, że nie wszędzie operuje Pan specjalistycznym słownictwem, a co niektóre zagadnienia wyjaśnia Pan na przykładach – dla takiego laika jak ja, to naprawdę pomocna rzecz). Jednak najlepszym ze wszystkich jest przewodnik po Photoshopie – czyli obszarze Czarnej Magii, jak dla mnie (piszę poważnie).

Mam tylko jedno pytanie: zamierzam kupić mój pierwszy aparat. Przeczytałam wszystko, co jest na stronie, lecz nie za bardzo wiem, na co się zdecydować – chciałabym pstrykać zdjęcia związane z modą, reklamą, raczej w pomieszczeniach (to znaczy, mam więcej pomysłów na zdjęcia w pomieszczeniach, niż w plenerze – choć i takie też chciałabym czasami pstrykać) ale też i takie, które są utrzymane w bardziej nastrojowych, mrocznych klimatach. Aha, no i zawsze występowałaby postać ludzka.
Reportaże, krajobrazy i inne tego typu rzeczy raczej mnie nie interesują.
Tak zatem, proszę o pomoc – pytam się Pana jako doświadczonego na tym gruncie artystę.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję za stronę oraz za odpowiedź 🙂
Pozdrawiam gorąco i życzę nieustających tematów do pstrykania dobrych fotek 🙂

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

3 komentarze do “Zamierzam kupić mój pierwszy aparat”

 1. admin Says:

  Witam, bardzo dziękuję za pozytywne opinie. Jest mi bardzo miło.
  Co do wyboru aparatu, informacje jakie Pani podała są dosyć ogólne, a z kolei jeśli chodzi o tematykę fotograficzną tu rozpiętość była dość szeroka. Proponowałbym od razu, bez przechodzenia przez kolejne etapy, wyposażyć się w tanią lustrzankę cyfrową plus jakieś tanie obiektywy. Na pewno się coś znajdzie. Poza tym zawsze można będzie dokupić coś, czego będzie brakowało. Najlepiej proszę się przyjrzeć najtańszym modelom Nikona i Canona.
  Z kolei jeżeli nie chce Pani za bardzo inwestować w sprzęt to proponuję kupić hybrydę, ale muszę przestrzec, że fotografia wciąga 😉

  Pozdrawiam

 2. L.L. Says:

  Dziękuję za tak szybką odpowiedź 🙂
  Jak już coś mi wyjdzie z aparatu, i będzie to w miarę zdolne do oglądania, to prześlę rezultat 😉
  Pozdrawiam

 3. admin Says:

  Na pewno wyjdzie 😉

Opinie i komentarze na forum