Zdjęcia w clubach na koncertach

witam.
Jestem młodym fotografem, pracuje na zwykłym kompakcie (Canon A640) i mam pewien problem. Ponieważ prowadzisz stronę o fotografii być może mi pomożesz, za co byłbym bardzo wdzięczny.
Chodzi o to, że często fotografuje koncerty w klubach. Mając akredytację wchodzę na scenę i robię zdjęcia z bliska, niestety światło w klubach jest nieciekawe, lampy kolorowe, ale ogólnie jest ciemno. Nie wiem czy to mój aparat zawodzi czy ja po prostu nie potrafię ustawić parametrów, aby zdjęcia wychodziły ładne. Główny problem to kontrast. Zdjęcia wychodzą mi strasznie białe. Mimo, że światło na scenie jest np tylko czerwone. Gdy wyłączę lampę, aparat ma problem z ostrością, większość zdjęć wtedy wychodzi rozmazanych, a gdy lampa jest włączona zdjęcie wychodzi białe…
Pod spodem daję kilka moich fotorelacji, sam zobacz jak to wygląda… czasami uda się zrobić dobre zdjęcie z którego jestem zadowolony, a czasami jest masakra:/ czasem też próbowałem poprawić jakość zdjęć na komputerze, ale nie zawsze jest dobry tego efekt. Obrabianie w Corelu zajmuje dużo czasu a efekty jak dla mnie są słabe… ostatnio nawet użyłem google-picasa bo jestem strasznie zdesperowany, żeby te zdjęcia były lepsze. Proszę o jakieś wskazówki…
Z góry dziękuję

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

3 komentarze do “Zdjęcia w clubach na koncertach”

 1. admin Says:

  Witam,
  jest to bardzo trudna tematyka ze względu na makabryczne warunki oświetleniowe. Tym bardziej, jeżeli fotografujesz kompaktem, to ciężko takie zdjęcia robić. Przyczyną tych rozświetlonych zdjęć jest prawdopodobnie lampa. Jeżeli masz możliwość, regulacji siły błysku w tym aparacie, to możesz spróbować obniżyć. Można by też spróbować doświetlać z innego miejsca. Ze statywem zdjęcia odpadają, domyślam się. Poza tym w ogóle długi czas odpada, bo ludzie się poruszają. Pozostaje mała przysłona, ale kosztem głębi ostrości i zwiększanie iso kosztem szumów na zdjęciach. Szczególnie kompakt może być w tym względzie dosyć ograniczony. Co do obróbki zdjęć na komputerze, można próbować różnymi metodami – kontrast/jasność; nasycenie barw itp. Najłatwiej tą pierwszą czyli kontrastem i jasnością, no ale efekt nie zawsze będzie zadowalający.
  Pozdrawiam

 2. Marcin Says:

  Statyw odpada, na scenie muszę się poruszać aby uchwycić ciekawy moment. Mam możliwość ustawienia lampy w aparacie, więc na następnej imprezie wypróbuje tą metodę. Pobawię się wszystkimi metodami jeszcze przed imprezą bo podczas koncertu nie będę miał czasu na nastawy aparatu. Czułości ISO nie będę zmieniał, zależy mi na wysokiej jakości zdjęciach bez szumów, a niestety mój aparat średnio radzi sobie już od ISO 400, nie mówiąc że na nastawieniu ISO 800 zdjęcia są po prostu bardzo kiepskie. Dobrym wyjściem jest też zmniejszenie przysłony, bo tutaj Canon zachowuje się nieźle. Oczywiście zobaczymy co będzie w akcji, bo w domu i tak nie mam warunków do sprawdzenia wszystkiego.
  Bardzo dziękuję za pomoc, na pewno Twoje rady przydadzą mi się podczas fotografowania.
  Pozdrawaim

 3. admin Says:

  Życzę udanej sesji. To nie wątpliwie trudne zdjęcia. Na ISO 800 to nawet lustrzanki Canona z CMOS’em już dosyć szumią. No, ale na 400 lustrznką było by w miarę ok. To masz jeszcze utrudnienie z powodu Kompaktu.

Opinie i komentarze na forum