Zestaw Makro

Dzień Dobry ..

od nie dawna jestem posiadaczem cyfrowej lustrzanki Sony a200 i fascynuje mnie fotografia makro. Zaopatrzyłem sie w przejściówkę na M42 i zestaw do makro na M42 ( pierścienie + obiektyw f2,8 55mm) Oczywiście zestaw jest bardzo „ciemny” tak jak Pan pisze na stronie i ciężko mi jest uzyskać odpowiednią głębię ostrości (głowa owada jest ostra a reszta nie) . Szukam rozwiązania którym mógłbym uzyskać większą głębię ostrości nie tracąc tak bardzo na „jasności” takiego zestawu. Czy Pana zdaniem lepszym rozwiązaniem są soczewki na obiektyw kitowy, czy inwestycja w obiektyw M42 np helios i próba odwracania go bądź łączenia z pierścieniami. Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny.

Z poważaniem Maciej Leja .

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Zestaw Makro”

  1. admin Says:

    Witam,
    w fotografii makro niska głębia ostrości to odwieczny problem. Soczewki raczej nieco pogarszają optycznie obraz. Proponowałbym raczej spróbować tym Heliosem. Można go nieco przerobić, demontując jedną z soczewek. Wtedy skala odwzorowania się zmniejsza, ale za to otrzymujemy większą głębię ostrości.
    Najlepiej robić takie zdjęcia w mocno słoneczny dzień, ustawić w miarę możliwości wysokie ISO (na akceptowalnym poziomie szumów) i maksymalnie przymknąć przysłonę.

Opinie i komentarze na forum