Allegro zmienia regulamin!

28 kwietnia nastąpi kolejna zmiana regulaminu Allegro. Zmiany te, jak wszystkie poprzednie, wiążą się z centralizacją Alegro oraz ograniczeniem sposobności łamania praw autorskich poprzez aukcje internetowe.

Wprowadzenie niedawno przez platformę aukcyjną możliwości zakładania sklepów internetowych, poskutkowało następującym ograniczeniem w regulaminie:

Na stronach „O mnie” niedozwolone będzie umieszczanie adresów WWW, pod którymi prowadzona jest działalność komercyjna. Ograniczenie to będzie obowiązywać, nawet jeśli celem podania adresu będzie przedstawienie informacji o Użytkowniku i jego działalności.

Ponadto usunięta zostanie opcja „aukcja prywatna”.

Uregulowano również sprawę wystawiania darmowych ebooków na aukcjach:

Publikacje elektroniczne będą mogli wystawiać wyłącznie ich autorzy, podając w opisie oferty numer ISBN. Handel publikacjami objętymi licencją GNU Free Documentation License będzie zabroniony.

Na korzyść dla sprzedających zmienia się punkt zabraniający sprzedaży płyt CD/DVD dołączanych do gazet/czasopism bez tych wydawnictw. Od 28 kwietnia będzie to możliwe.

Jak widać Alegro cechuje podwójna moralność – z jednej strony zabraniają sprzedaży publikacji na licencji GNU (czego ta licencja nie zabrania), z drugiej zaś dają możliwość sprzedaży płyt CD/DVD dołączanych do gazet/czasopism bez tych wydawnictw (co jest jawnie zabronione na płytach tych czasopism).

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum