Błysk – Malcolm Gladwell

Znajomość ludzkich zachowań, motywów i sposobów wywierania wpływu oraz świadomość tego, w jaki sposób inni nas postrzegają i w jaki sposób oni na nas wpływają, lub jak mówią niektórzy, jak nami manipulują, jest dziś powszechnie potrzebną wiedzą w każdej dziedzinie życia zawodowego, niezależnie od tego, czym się zajmujesz. Czy jest to sprzedaż, czy negocjacje, czy obsługa klienta, informacje z tego zakresu znacznie ułatwiają pracę i zwiększają Twoją skuteczność.

Dlatego wiele osób decyduje się dzisiaj na dokształcanie poprzez szkolenia, na przykład szkolenia NLP czyli neurolingwistyczne programowanie, lub też poprzez zdobywanie wiedzy z książek i różnorodnych publikacji omawiających temat. Jedną z takich książek, które warto przeczytać i warto mieć, jest książka Malcolma Gladwella – Błysk! Potęga przeczucia.

Autor książki w bardzo przystępny i jasny sposób, z ominięciem żargonu naukowego lub psychologicznego, prezentuje wyniki badań prowadzonych przez psychologów i socjologów. Badania te dotyczą takich zjawisk jak tak zwane pierwsze wrażenie – dwie sekundy, które decydują często o całym rezultacie spotkania czy decyzji, zwane czasem intuicją, – jak również nad tym, jak wielkie znaczenie mają nasze przekonania na temat drugiej osoby, przekonania często nieuświadamiane, jak w przypadku par małżeńskich. Gladwell poprzez wyniki badań obnaża również fakt dotyczący nieuświadamianej dyskryminacji, również u tych osób, które świadomie deklarują się jako w pełni tolerancyjne i wyznające równouprawnienie.

Serdecznie polecam tę książkę każdemu, kogo żywo interesuje ludzka natura i psychika, ponieważ opracowanie to w pełni zasługuje na swój tytuł bestsellera.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum